نماینده مردم لارستان در مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر پیشنهادی رییس جمهور برای وزارت راه و شهرسازی انسان شایسته و توانمندی است.

جمشید جعفرپور در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج درباره چهار وزیر پیشنهادی رییس جمهور گفت: رای اعتماد نمایندگان طبق قانون به صورت مخفی انجام می شود و نمی توان درباره رای مجلس به راحتی پیش بینی کرد، اما به نظر می رسد که برخی از این گزینه ها مانند محمد اسلامی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی رای اعتماد کسب کنند.

وی افزود: با بررسی هایی که انجام داده ام و قطعا نظر شخصی من است، آقای محمد اسلامی انسان شایسته و توانمندی است و در سطوح مختلف وزارت راه و شهرسازی کار کرده و می تواند رای نمایندگان را جلب کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: همچنین وضعیت آقای رحمانی برای وزارت صنعت نیز مناسب است، چرا که وی هم سه سال قائم مقام وزارت صنعت بوده و از سوی دیگر سابقه نمایندگی مجلس را در کارنامه خود دارد. به عبارتی هم مجلس و خواسته های نمایندگان را می شناسد و هم با ساختار و مشکلات و کاستی ها و نقاط قوت وزارت صنعت آشنا است.

جعفرپور گفت: در خصوص آقای دژپسند وزیر پیشنهادی وزارت امور اقتصاد و دارایی اگر چه فرد تحصیل کرده و از نظر علمی توانمند است، اما نیاز داریم که دولت برای معرفی این وزیر تلاش بیشتری انجام دهد.

وی بیان  داشت: وضعیت محمد شریعتمداری یک مقدار متفاوت است. شخصا آقای شریعتمداری را فرد متدین و توانمندی می دانم، اما سابقه خوبی در ذهن نمایندگان ندارد.

نماینده مردم لارستان افزود: نحوه مدیریت شریعتمداری در وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین استیضاح بی فرجام و بی پاسخ وی، در کارنامه ایشان و ذهن نمایندگان وجود دارد و به همین دلیل کار برای رای اعتماد محمد شریعتمداری در مجلس بسیار سخت است.

جعفرپور گفت: بنابراین پیش بینی می شود که وزرای پیشنهادی راه و شهرسازی و صنعت با رای خوبی اعتماد مجلس را کسب کنند و در این میان کار آقایان دژپسند و شریعتمداری سخت است.