سخنگوی هیات رییسه مجلس به تشریح نشست غیرعلنی امروز پرداخت و گفت: آقای ظریف در این نشست تاکید داشتند کشورهای اروپایی در مسئله برجام و FATF و CFT ایستادگی خوبی داشتند.

به گزارش خبرگزاری موج، بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران به تشریح نشست غیرعلنی بیش از یک ساعت و ۴۵ دقیقه مجلس با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پرداخت و اظهار کرد: آقای ظریف در این نشست تاکید داشتند کشورهای اروپایی در مسئله برجام و FATF و CFT ایستادگی خوبی داشتند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: در جلسه غیرعلنی امروز مجلس وزیر امور خارجه و معاون ایشان مواردی را مطرح کردند مبنی بر اینکه آمریکایی ها از طریق حوزه های اقتصادی در حال وارد کردن فشار حداکثری به ایران هستند تا به خیال باطلشان ایران را به فروپاشی نزدیک کنند. هچنین آمریکایی ها از طریق رسانه ها موضوعات روانی مختلفی را از طرق مختلف در حال پیاده کردن هستند. آنان از طریق فشارهای روانی و اقتصادی در پی رسیدن به مطامع خود هستند.

وی با اشاره به اقدامات کشورهای اروپایی برای اطمینان بخشی به جمهوری اسلامی ایران برای اثبات پایبندی‌شان به توافقنامه برجام ادامه داد: طبق گفته وزیر امور خارجه کشورهای اروپایی به رغم فشارهای آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در مسئله FATF و CFT با کشورمان همراهی خوبی داشتند که نمونه آن تمدید مهلت چهارماهه برای فراهم کردن بستر پیوستن کشورمان به FATF است.

به گفته سخنگوی هیات رییسه مجلس، تصویب ساز و کار پیوستن به FATF را مشروط به موافقت نظام با آن دانست.

نعمتی تاکید کرد: ظریف این موضوع را اعلام کرد که نکند با خودتحریمی حتی قراردادهای دوجانبه کشورمان دچار خدشه شود.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اظهارات نمایندگان مخالف در جلسه غیرعلنی مجلس، گفت: نمایندگان مخالف خواستار تعهد کشورهای غربی برای پایبندی به تعهداتشان در برجام و سایر پیمان‌ها بودند که البته مورد نظر نمایندگان موافق هم بود. نمایندگان مخالف در عین حال این هشدار را دادند که نکند برخی کشورهای اروپایی نیز راه آمریکا را در برجام بروند و از این توافقنامه خارج شوند.