عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی ها دیگر نه تنها تک ابرقدرت در جهان نیستند، بلکه در انزوای کامل به سر می برند.

عیلرضا رحیمی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: طی ماه های اخیر ترامپ تلاش بسیاری داشته تا جامعه جهانی را علیه ایران متحد کرده و از این طریق بتواند اهداف شوم خود علیه ملت ایران را محقق کند.

وی تصریح کرد: در این شرایط اگر می خواستیم به دور از منطق و عرف بین الملل و روابط دیپلماتیک عمل کرده و به نوعی احساسات ما بر عقل و منطق ایرانی غلبه کند، در حقیقت در میدانی می افتادیم که ترامپ و تیم کینه جوی کاخ سفید تدارک دیده بود و تنها راه ما، بهره مندی از ظرفیت های بین المللی نظام بود.

نماینده تهران در خانه ملت تصریح کرد: علیرغم تمام کارشکنی ها در داخل، در موضوعاتی چون تصویب FATF شاهد بودیم که راهکارهای قانونی طی شد و وزارت خارجه نیز در خارج از کشور اقدامات خوبی انجام داد که نتیجه آن ارائه مهلت 4 ماهه دیگر به ایران بود.

رحیمی گفت: این در حالی است که عربستان و آمریکا و رژیم صهیونیستی تلاش بسیاری داشتند تا از عدم تصویب FATF در مهلت قانونی علیه ایران سوء استفاده کرده و جهان را علیه ما تحریک کنند، اما امروز می بینیم که آمریکایی ها نه تنها تک ابرقدرت جهان نیستند، بلکه در انزوای کامل به سر می برند.

وی ادامه داد: اگر پول آل سعود و چند کشور مرتجع منطقه ای نبود، به طور قطع آمریکایی ها تا همین جای کار هم موفق نمی شدند و نمی توانستند تحریم های جدیدی علیه ما وضع کنند.

عضو هیات رییسه مجلس با اشاره به تلاش هایی برای مقابله با توطئه های آمریکا و آل سعود در خصوص FATF گفت: اختلاف نظرها در خصوص تصویب و یا رد FATF تا یک نقطه ای برای کشور مطلوب است، یعنی تا جایی که به تضاد و دشمنی و گسست وحدت منجر نشود.

رحیمی تاکید کرد: اما اگر کارها طبق روال انجام شود، به طور قطع دشمنان هم سوء استفاده می کنند. اما در غیر این صورت، دنیا روی ما حساب می کند و شاهد بودیم که در ماه های اخیر کار دیپلماسی بسیار خوبی در جهت همراهی با جامعه بین المللی و با حفظ اصول و قوانین داخلی صورت گرفت و همین امر موجب گردید که مهلتی دیگر به ایران در خصوص اجرای FATF داده شود.

وی درپایان گفت: به طور قطع این مهلت نشان دهنده انزوای بیشتر آمریکا در جهان و اثرگذاری توان دیپلماسی ایران در مجامع بین المللی است.