حسین راغفر اصلی ترین مشکل عقب ماندگی های کشور را نظام تصمیم گیری های اساسی دانست و گفت: این مهم ریشه تاریخی دارد و سلطه صاحبان تجاری بر نظام تصمیم گیری موجب شده تا نابرابری زاده شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، حسین راغفر اصلی ترین مشکل عقب ماندگی های کشور را نظام تصمیم گیری های اساسی دانست و افزود: این مهم ریشه تاریخی دارد و سلطه صاحبان تجاری بر نظام تصمیم گیری موجب شده تا نابرابری زاده شود.

وی تصریح کرد: نابرابری منشاء همه شرور اجتماعی است و فقر در نابرابری به وجود می آید و فقر کمر شکن بسیاری از مشکلات فعلی را رقم زده است.

این تحلیل گر مسائل اقتصادی که در نهمین کنگره سراسری حزب اراده ملت سخن می گفت، با یادآوری ظرفیت های  کشور بسیار بالاست، خاطر نشان کرد: تمام مشکلات کشور قابل رفع شدن است اما تصمیم گیران و تصمیم سازان هستند که تعیین می کنند منابع چگونه تخصیص باید.

وی افزود: تصمیم سازان فقط حافظ منافع دوستان و خویشان هستند و مشخص می کنند نرخ ارز چقدر باشد و چه میزان گفت برای آیندگان بماند یا نماند و صنف لوله بخاری سازان این تصمیم ها را نمی گیرد.

این تحلیل گر مسائل اقتصادی گفت: امروز از بحران گذشته ایم و تصمیمات نرخ ارز را که مجلس و دولت اخذ کردند مشخص است که چگونه بر اقتصاد و زندگی مردم اثرگذار است.

راغفر گفت: تقریبا نرخ همه کالاها سه یا چهار برابر شده است و لازم نیست که اثبات کنیم و همه می دانند.

وی گفت: قحطی در راه است و من هشدار داده ام و مرا تهدید می کنند که از ناامنی سخن نگویم در حالیکه مردم شب که می خوابند و صبح که بیدار می شوند نیمی از پس انداز خود را از دست داده اند.

این تحلیل گر مسائل سیاسی ادامه داد: بنزین در سطح بالا قاچاق می شود و حتی سیب زمینی و گوجه فرنگی هم قاچاق می شود به خارج از مرزها چرا که تفاوت قیمت دلار و ریال فاحش است.

راغفر به دلار در بازار آزاد و سامانه نیما پرداخت و گفت: در این شرایط بر اساس ارزیابی های اولیه رسمی نشان می دهد یک میلیون و ۱۰۰ هزار شغل پایدار از بین می رود و همین مقدار هم شغل وابسته از بین می رود و ارزیابی های ما بیش از این است.