امیر حاتمی گفت:حضورتان را به ایران سرزمین ابوعلی سینا تبریک می گویم و با کمال افتخار میزبان شما هستیم تا بار دیگر تعهد جمهوری اسلامی ایران را به حفظ ارزش های بشری به دنیا اعلام کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، امیرسرتیپ امیر حاتمی در آیین اختتامیه چهارمین کنگره طب نظامی آسیا پاسفیک اظهار کرد: حضور میهمانان را به کشور ایران تبریک می گویم، کشوری که اولین منشور حقوق بشر را تدوین کرده‌است.

وی خاطر نشان کرد: حضورتان را به ایران سرزمین ابوعلی سینا تبریک می گویم و با کمال افتخار میزبان شما هستیم تا بار دیگر تعهد جمهوری اسلامی ایران را به حفظ ارزش های بشری به دنیا اعلام کنیم.  

وزیر دفاع در ادامه عنوان کرد: اهمیت نجات جان انسانها در دین مبین اسلام مورد تاکید است و منجی جان انسان همچون تولدی دوباره از گناهان پاک می شود‌.

حاتمی با بیان اینکه ملت ایران قربانی جنگ و ترور است، گفت: تا کنون خسارت بسیاری از رنج مصدومان جنگ و سلاح های شیمیایی داشتیم و تلاش کردیم از درد رنج آسیب های روحی و روانی خانواده های مجروحان جنگی بکاهیم.

وی در بخشی از سخنانش گفت: دنیا شاهد زیر پا گذاشتن حقوق بشر توسط تولید کنندگان سلاح های کشتار جمعی است و جهان شاهد بود که ایران در این سالها در این قاطعیت در دفاع از خویش حامی بشر و صلح است.

وزیر دفاع تاکید کرد: دنیا شاهد است آمریکا چگونه قانون گریزی می کند و اگر دنیا از هم اکنون در برابر این یاغی گری مقابله نکند شاهد ظهور هیتلری جدید خواهد بود.

حاتمی طب نظامی را التیام مجروحان جنگی و نجات جان آنها را در گرو توسعه این شاخه از دانش پزشکی دانست و ادامه داد: نمی خواهیم کشور ما شاهد قربانیان جنگی باشد و کشورهای دارای سلاح های شیمیایی باید خطاهای گذشته خود را جبران کنند.

وی گفت: لازم است جهان با نسل کشی و کودک کشی مقابله کند و سریعتر به کمک قربانیان یمن بیاید.

در حال تکمیل...