یکی از نمایندگان سابق مجلس گفت: تصویب FATF و CFT یادآور تصویب 20 دقیقه برجام در مجلس است.

محمدعلی بزرگواری در گفتگو با خبرنگار گروه احزاب خبرگزاری موج اظهار داشت: در تصویب طرح های مهم و حیاتی مانند برجام، بیشتر هیات رییسه با ارتباطاتی که دارد، رای نمایندگان را هدایت می کند.

شاهد برخی تطمیع ها و قول و قرارها در مجلس هستیم

وی افزود: حتی در برخی موارد هیات رییسه با نمایندگان رابطه ای برقرار کرده و شاهد تطمیع ها و قول و قرارهایی برای تصویب یک طرح و یا لایحه هستیم. بنابراین عملکرد هیات رییسه در این زمینه بسیار موثر است.

این نماینده ادوار مجلس تصریح کرد: متاسفانه در برجام شاهد بودیم که ظرف مدت 20 دقیقه برجام در مجلس تصویب شد و به انتقادها و گلایه های ما توجهی نشد.

بزرگواری گفت: امروز دلسوزان نظام که آن روز آینده برجام را می دیدند، پشیمان هستند. امروز بسیاری که از تصویب برجام حمایت می کردند، وقتی با بدعهدی ها و رفتار سران کاخ سفید روبه رو شدند، از عملکرد خود در تصویب برجام پشیمان شده اند.

وی با اشاره به تصویب لوایح چهارگانه FATF  و به ویژه CFT اظهار داشت: شاید امروز عده ای با توجیه گری فضا را به سمتی بردند که این لوایح در مجلس تصویب شود، اما مطمئن هستیم که به زودی پشیمان می شوند.

بزرگواری ادامه داد: به زودی شاهد خواهیم بود که دشمنان با سو استفاده از همین علیه ایران توطئه خواهند کرد و ما نتیجه ای از FATF و CFT نخواهیم گرفت.

وی در پایان گفت: متاسفانه اگر برجام را در 20 دقیقه تصویب کردند، در روز یکشنبه CFT  در کمتر از 20 دقیقه به تصویب رسید.