عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آنچه که امروز به عنوان گزارش کمیسیون در صحن علنی و حین بررسی CFT قرائت شد، انشای فلاحت پیشه و نجفی بود.

مجتبی ذوالنوری در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج اظهار داشت: امروز پس از تصویب لایحه CFT نامه ای به امضای 135 نماینده خطاب به هیات رییسه مجلسه امضا کردیم و طی آن از رییس مجلس خواستیم که آرای ما در مورد CFT  را داوطلبانه منتشر و در سایت ها و خبرگزاری ها برای مشاهده مردم قرار دهد.

وی افزود: مردم باید بدانند که نظر ما نمایندگان درباره FATF و CFT چه بوده است. اگر موافق بودیم باید جواب بدهیم و اگر مخالفت کردیم باید مردم بدانند که کدام نماینده مخالف بوده است.

نماینده مردم قم در خانه ملت تصریح کرد: برخی از نمایندگان مخالف شفافیت آرا هستند و می گویند ما مدام باید به مردم جواب بدهیم. ما هم می گوییم رای و اقدام نمایندگان در مجلس باید برای آنها هزینه داشته باشد. اگر خدمت به مردم کرده، مردم باید بدانند و اگر خیانت کرده است هم باید همه آگاه شوند.

ذوالنوری گفت: اینکه یک نماینده بخواهد چند بعدی عمل کرده و با چهره گریم کرده وارد مردم شود، به صلاحت کشور نیست.

وی پاسخ به ابن پرسش خبرنگار موج مبنی بر اینکه واکنش هیات رییسه به این درخواست چیست؟ گفت: هیات رییسه گفته است که خلاف آیین نامه است. چرا که رای گیری مخفی است. ما می گوییم هیچ خلافی صورت نمی گیرد. چرا که خودمان می خواهیم رای فقط امضا کنندگان نامه منتشر شود. هیچ جای آیین نامه نگفته کسی نمی تواند رای خودش را اعلام کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پاسخ پرسش دیگری مبنی بر اینکه چرا به متن کمیسیون امنیت ملی در حین قرائت آن اعتراض داشتید؟ گفت: چون آنچه که به عنوان گزارش مطرح شد، دروغ بود و گزارش رسمی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نبود.

ذوالنور افزود: همان موقع از کنار رییس مجلس فریاد زدم که این دروغ است. گزارش باید در کمیسیون مطرح شده، اصلاح شود و پس از رای گیری و تصویب باید در صحن مطرح شود.

وی تاکید کرد: متاسفانه آنچه که امروز به عنوان گزارش کمیسیون امنیت ملی در صحن علنی مطرح شد، به هیچ عنوان در کمیسیون مطرح نشده بود و درباره آن رای گیری صورت نگرفت. بلکه انشایی بود که آقایان فلاحت پیشه رییس کمیسیون و نجفی سخنگوی کمیسیون نوشتند و به خورد مجلس دادند. متاسفانه آمدند در صحن این کار غلط را انجام دادند.