رئیس اداره بهداشت و درمان نزاجا گفت: قرار است طی یک ماه آینده در آستانه برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین حسینی دو بیمارستان صحرایی در مرز چزابه و مناطق مرزی دیگر توسط گردان‌های دزفول و کرمانشاه برپا شود.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر شهنام بابلی رئیس اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش (نزاجا) در حاشیه رزمایش بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حوزه رزم در جمع خبرنگاران گفت: رزمایش امروز تمرین جنگ نوین بود که با همکاری دانشکده "ش م ه" مرکز آموزش و پشتیبانی نیروی زمینی ارتش (مراپش) و اداره بهداشت و درمان نزاجا برگزار شد.

وی گفت: در این رزمایش اقدامات اولیه رفع آلودگی بر روی مجروحین فرضی حملات شیمیایی انجام شد و همچنین نوع حمله شیمیایی توسط کارشناسان و متخصصی که در این رزمایش حضور دارند تعیین و مشخص گردید و متعاقب آن اقدامات پیشگیرانه انجام شد.

رئیس اداره بهداشت و درمان نزاجا ادامه داد: در بخش دوم این رزمایش، بیمارانی که برای ادامه درمان خود نیاز به حضور در بیمارستان داشتند، به بیمارستان خانواده ارتش اعزام شدند و هم اکنون نیروهای ارتش در بیمارستان در آماده باش۱۰۰ درصد برای پذیرش این مجروحین هستند.

امیر بابلی همچنین با اشاره به برگزاری سالیانه این رزمایش گفت: قرار است طی یک ماه آینده در آستانه برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین حسینی دو بیمارستان صحرایی در مرز چزابه و مناطق مرزی دیگر توسط گردان‌های دزفول و کرمانشاه برپا شود.

وی در پایان با تاکید بر لزوم حفظ آمادگی۱۰۰ درصدی اداره بهداشت ارتش، اظهار کرد: با توجه به اینکه نوع جنگ‌ها و تاکتیک‌های نبرد همواره در حال تغییر است، ما نیز باید متناسب با این تغییرات خود را به روز و تقویت کنیم.