نماینده شاهین شهر در مجلس با بیان اینکه برخی برای تصویب CFT سر و دست می شکنند، گفت: تصویب این لایحه به معنی از بین رفتن عزت و استقلال ایران است.

حسینعلی حاجی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی موج، اظهار داشت: متاسفانه دولت به درستی مفاد لوایح چهارگانه به ویژه بخش مربوط به CFT که مربوط به تامین مالی تروریسم است را به مردم اطلاع نمی دهد.

وی افزود: تنها یکی از بخش های لوایح چهارگانه ایران را مجبور می کند که اطلاعات حساس اقتصادی و کاربران اقتصادی را به دیگر کشورها ارائه کند که این کار به طور قطع عزت و استقلال ایران را ضربه می زند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: تصویب CFT  به طور صریح با فرمایشات مقام عظمای ولایت که فرمودند ما به دیکته هایی که از خارج کشور به ما تحمیل می شود، نداریم و می توانیم قوانین متناسب با نیاز کشور را تدوین و تصویب کنیم.

حاجی دلیگانی گفت: معلوم نیست با این حجم از مشکلاتی که CFT  برای اقتصاد کشور و عزت و استقلال ما ایجاد می کند، چرا هنوز عده ای برای تصویب آن سر و دست می شکنند.

وی افزود: حتی هفته گذشته شاهد بودیم که یک لایحه بسیار مهم مربوط به مبارزه با قاچاق کالا و ارز را به صورت غیر قانونی از دستور خارج کردند تا بتوانند فردا لایحه CFT  را در صحن بررسی کنند.

حاجی دلیگانی در پایان تاکید کرد: به طور قطع نمایندگان ولایی مجلس با این لایحه موافق نبوده و به آن رای مثبت نخواهند داد.

لازم به توضیح است، بر اساس برنامه ریزی اعلام شده، فردا CFT در صحن علنی مجلس بررسی خواهد شد.