عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر فضای بازار به نحوی است که شاهد شکسته شدن حباب قیمت ارز و سکه هستیم.

محمدمهدی افتخاری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج، اظهار داشت: از ابتدای ایجاد بحران در بازار ارز و سکه، بسیاری از کارشناسان معتقد بودند که افزایش قیمت ها تا این حد، یک حباب کاذب است.

وی افزود: در همان زمان نیز کارشناسان اعلام کردند که عده ای سودجو در بازار ارز و سکه ورود پیدا کرده و به دنبال منافع شخصی هستند و به زودی شرایط بازار از بحران خارج شده و به روال عادی باز می گردد.

نماینده مردم فومن در خانه ملت تصریح کرد: معلوم بود که نوسان در بازار ارز و سکه منطقی نیست و یک نوسان کاذب و تحمیلی به بازار است.

افتخاری گفت: پشت پرده این نوسانات باید از سوی مسوولان بررسی و با خاطیان برخورد جدی صورت گیرد. همانطور که شاهد هستیم دستگاه قضایی ورود خوبی در موضوع داشته و با اخلال گران بازار سکه و ارز برخورد قاطع را در دستور کاری خود قرار داده است.

نظر افتخاری درباره کاهش قیمت ارز

وی بیان داشت: خوشبختانه شاهد ورود خوب دولت و بانک مرکزی به بازار ارز بودیم و طرح هایی در این حوزه مصوب و به اجرا گذاشته شد که نتایج آن را در روزهای اخیر شاهد بودیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: البته ممکن است بار دیگر اخلال در بازار را شاهد باشیم، چرا که شرایط اقتصاد کشور حساس است و دشمنان نیز بیکار ننشسته و هر روز برای ما توطئه می کنند.

افتخاری ادامه داد: انتظار از مردم این است که فریب قیمت های کاذب را نخورند و همانطور که امروز شاهد شکسته شدن حباب کاذب قیمت ارز و سکه هستیم، اگر بار دیگر افزایش غیر منطقی در بازار حاکم شود، این افزایش نیز زودگذر خواهد بود.

افتخاری در پایان تاکید کرد: در شرایط حساس اقتصادی، دولت باید با برنامه ریزی و داشتن تدبیر ویژه به طور مرتب اوضاع اقتصادی و بازار را رصد کرده و برای هرگونه اخلال و یا حادثه ای، تدبیر و برنامه ویژه داشته باشد.