موج
کدخبر : ۲۴۴۲۶۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-244265

آخرین شنیده ها از تغییر و تحولات دولت

یکی از مهمترین دغدغه های دولتمردان در روزهای اخیر پیشنهاد وزاری اقتصاد و کار و همچنین استیضاح وزیر صنعت بوده و حالا مهمترین گزینه ها به صورت غیررسمی طرح شده اند.

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری موج، نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از آنکه از ترمیم تیم اقتصادی دولت توسط حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان ناامید شدند، اقدام به استیضاح وزیر اقتصاد و وزیر کار کردند.

بر این اساس نمایندگان حکم عزل مسعود کرباسیان از وزارت اقتصاد و عزل علی ربیعی از وزارت کار را صادر کردند.

از سوی دیگر طرح استیضاح وزیر صنعت نیز این روزها در دستور کار نمایندگان قرار دارد و حتی روز گذشته شنیده شد که محمد شریعتمداری از سمت خود استعفا داده است.

با وجود گذشته هفته ها از استیضاح وزیر اقتصاد و وزیر کار هنوز دولت وزرای پیشنهادی خود را به مجلس معرفی نکرده و این در حالی است که رییس جمهور هم اکنون در سفر نیویورک به سر می برد.

با این وجود برخی منابع از جمله تعدادی از نمایندگان مجلس به صورت غیر رسمی مطالبی را مطرح می کنند که شاید در نگاه نخست باور آنها امکان پذیر نباشد.

از جمله آنکه شنیده شده است که پس از بازگشت رییس جمهوری، محمد شریعتمداری که هم اکنون طرح استیضاح وی در دستور کار مجلس است، برای وزارت کار معرفی خواهد شد.

یکی از نمایندگان که نخواست نامش فاش شود به خبرنگار موج در این زمینه گفت: مثل اینکه برخی از دوستان از فضای مجلس اطلاعی ندارند و می خواهند آقای شریعتمداری را برای رای اعتماد به مجلس دیگری معرفی کنند! چون در این مجلس که ایشان رای نمی آورد.

از سوی دیگر شنیده می شود که شاپور محمدی رییس فعلی سازمان بورس به عنوان وزیر پیشنهادی اقتصاد به مجلس معرفی می شود.

از سوی دیگر برخی از مهدی کرباسیان برای وزارت صنعت نیز نام می برند. مهدی کرباسیان هم اکنون معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت است.

شاید در نگاه نخست این پیشنهادها عجیب به نظر برسد، اما زمانی که دیدیم ولی الله سیف رییس کل عزل شده بانک مرکزی به عنوان مشاور امور پولی و بانکی رییس جمهور منصوب شد، باور این شایعات چندان دور از ذهن نخواهد بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها