ماجرای استعفای محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت که در آستانه استیضاح مجلسیان قرار دارد، به کلاف سردرگم تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، صبح امروز در راهروهای مجلس از سوی برخی نمایندگان شنیده شد که محمد شریعتمداری وزیر صنعت پیش از استیضاح از سوی نمایندگان، استعفا داده است.

بر اساس گزارش های رسیده که پیش از این خبرگزاری موج منتشر کرده بود، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت استعفا داده و مورد قبول رییس جمهور نیز قرار گرفته است.

در این رابطه برخی منابع آگاه از وزارت صنعت، معدن و تجات، این موضوع را تایید و اعلام کردند که استعفای شریعتمداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت چند روزی است که مطرح شده است.

همچنین در این باره الیاس حضرتی - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس -  این موضوع را تایید و اعلام کرده که این استعفا با هماهنگی رییس‌جمهور صورت گرفته است.

شایان ذکر است که قرار بود طرح استیضاح شریعتمداری در جلسه این هفته کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز مطرح شود.

طبق شنیده های خبرنگار خبرگزاری موج، وزیر صنعت از رییس جمهوری درخواست حضور در جلسه استیضاح و حمایت از وی را داشته و اعلام کرده بود در صورتی که روحانی برای کنسل شدن استیضاح وزیر صنعت اقدامی انجام ندهد از سمت خود استعفا خواهد داد که این خبر حاکی از آن است که رییس جمهور با این موضوع موافقت نکرده است.

این در حالی است که روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد اخبار منتشر شده مبنی بر استعفاء محمد شریعتمداری وزیر صنعت از اساس صحت ندارد.

در این اطلاعیه آمده است مرجع اطلاع رسانی اخبار رسمی در حوزه دولت مشخص است و اینکه رسانه‌های وابسته به قوای دیگر در این شرایط برای دولت مسئله جدید ایجاد کنند مورد انتظار نیست و‌ امیدواریم بجای ایجاد شائبه و افزایش مشکلات، با همیاری و همکاری بین قوا و مسئولین تمرکز بر رفع مشکلات مردم قرار گیرد.

سایت ریاست جمهوری یا پایگاه اطلاع رسانی وزارت صنعت؟

نکته جالب توجه این است که اطلاعیه فوق در سایت ریاست جمهوری منتشر شده و سایت رسمی اطلاع رسانی وزارت صنعت این تکذیبیه را منتشر نکرده است.

دولت

وزارت صنعت

اطلاعیه فوق در حالی صادر شد که یکی از مدیران ارشد وزارت صنعت امروز به صراحت به برخی از نمایندگان از جمله اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس گفته بود که محمد شریعتمداری استعفا داده است.

از سوی دیگر برخی از منابع خبری پیش بینی کرده اند که شریعتمداری در سمت دیگری از دولت مشغول به کار خواهد شد و حتی در راهروهای مجلس خبر از حضور وی به عنوان وزیر پیشنهادی کار نیز مطرح شد که این موضوع امروز با واکنش بسیار جدی نمایندگان منتقد شریعتمداری روبه رو شد.

به هر حال ماجرای استعفای شریعتمداری وزیر صنعت و حتی طرح آن چند روز پیش از استیضاح در صحن علنی مجلس و در حالی که وی باید روز سه شنبه برای رویارویی با طراحان استیضاح در کمیسیون صنایع و معادن حاضر شود، سوال برانگیز بوده و به کلاف سردرگم تبدیل شده است.

به هر حال اگر چه شنیده ها حاکی از آن است که استعفای محمد شریعتمداری بسیار جدی است، اما برخی نیز معتقدند که ممکن است طرح این موضوع در شرایط فعلی برای تحت تاثیر قرار دادن مجلس پیش از برگزاری جلسه استیضاح و لغو آن باشد.