نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که وضعیت این استان پس از حادثه تروریستی اهواز عادی است و مردم زندگی روزمره را از سر گرفته اند.

غلامرضا شرفی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: هر ساله در روز سی و یکم شهریور ماه به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس، در سراسر کشور و در شهرهای مختلف شاهد برگزاری رژه نیروهای مسلح کشورمان هستیم که این رژه طی چهار دهه اخیر تبدیل به نماد عزت و اقتدار ایران اسلامی شده است.

وی افزود: این برنامه اگر چه توسط نیروهای نظامی و انتظامی و بسیج و سپاه و ارتش مدیریت می شود، اما به اندازه ای مردمی است که هر ساله جمع کثیری از اقشار مختلف مردم در مراسم رژه حضور یافته و شاهد عزت و افتخار نیروهای مسلح هستند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: رسانه های خارجی از نقاط مختلف جهان نیز برای پوشش اقتدار نیروهای مسلح کشورمان برای پوشش خبری رژه می آیند و بازتاب جهانی بسیار خوبی این مراسم برای کشورمان دارد.

شرفی درباره حادثه تروریستی اهواز که طی آن چهار تروریست به مراسم رژه نیروهای مسلح حمله کرده و موجب شهادت تعدادی از هموطنان از جمله تعدادی زن، کودک به شهادت رسیده و یا مجروح شدند، گفت: این اقدام یک کار تروریستی کور بوده و هیچگونه ارزش اطلاعاتی و عملیاتی برای دشمنان اسلام و انقلاب ندارد.

وضعیت استان خوزستان عادی است/

دو تروریست در دم به هلاکت رسیدند

وی ادامه داد: در پشت تریبون اصلی محل برگزاری مراسم که مسوولان ارشد و فرماندهان نظامی و استاندار و نماینده ولی فقیه در آن حضور داشتند، باغستانی است که تروریست ها از آنجا نفوذ کرده و مردم را به رگبار بستند.

نماینده آبادان در خانه ملت افزود: خوشبختانه نیروهای اطلاعاتی و امنیتی بلافاصله وارد عمل شده و در کمترین زمان ممکن دو نفر از تروریست ها را در همان محل به هلاکت رسانده، یک نفر در حین انتقال به بیمارستان هلاک شده و یک نفر دیگر نیز دستگیر شده و در حال حاضر تحت بازجویی اطلاعاتی است.

شرفی اظهار داشت: تروریست ها مسلح به انواع سلاح های اتوماتیک و خودکار بوده و به همین دلیل زمانی که مردم بیگناه و تماشاچیان را به رگبار بستند، برخی از هموطنان از جمله تعدادی زن و کودک به شهادت رسیدند و تعدادی نیز مجروح شدند.

وضعیت استان خوزستان عادی است/

حادثه تروریستی اهواز از خارج مرزها هدایت شده است

وی درباره ریشه حادثه تروریستی اهواز گفت: به طور قطع این اقدام از خارج کشور و به ویژه از سوی آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود برنامه ریزی شده است. چرا که تروریست ها تحت حمایت این کشورها هستند. مگر تروریست هایی چون منافقین کوردل تحت پرچم آمریکا و آل سعود فعالیت نمی کنند؟ این تروریست ها نیز به طور قطع از خارج مرزها هدایت شده اند.

نماینده مردم آبادان با تاکید بر اینکه به زودی تروریست ها پاسخ قاطع و محکم ملت ایران را دریافت خواهند کرد، گفت: اجازه نمی دهیم خون مردم بیگان به ناحق بر زمین ریخته شود و تروریست ها باید منتظر عواقب اقدام شوم خود باشند.

شرفی در پاسخ به پرسش خبرنگار موج مبنی بر اینکه هم اکنون شرایط استان خوزستان به چه صورت است؟ گفت: در حال حاضر مردم زندگی عادی خود را انجام می دهند. از چهار تروریستی که در حادثه حضور داشتند دو نفر در همان دقایق نخست به هلاکت رسیدند و یک نفر نیز که مجروح بود، در راه انتقال به بیمارستان به درک واصل شد.

وی ادامه داد: نفر چهارم نیز دستگیر شده و هم اکنون تحت بازجویی است.

وضعیت استان خوزستان عادی است/

استان خوزستان از این نامردی ها زیاد دیده است

این نماینده مجلس افزود: استان خوزستان از این نامردی و نامردمی ها زیاد دیده و خنجر منافقین را با پوست و گوشت و استخوان خود حس کرده است، اما هرگز دست از دفاع از اسلام و انقلاب برنداشته و همچنان با قدرت از اصول و ارزش های انقلابی خود دفاع می کند.

شرفی در پایان گفت: کسانی که گوش به حرف های یک لات بی سرپا و کاباره ای در کاخ سفید بسته اند، بدانند که ملت ایران پاسخ محکمی به تروریست های تحت حمایت آل سعود و رژیم صهیونیستی خواهند داد.