دبیر کل حزب الله لبنان گفت: با خون خود لبیک یا حسین گفتیم و دشمن در برابر ما ضعیف است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، سید حسن نصرالله در روز عاشورا با بیان سخنانی به اهمیت جمهوری اسلامی در منطقه تاکید کرد و گفت: چند روز پیش وزیر جنگ اسرائیل گفت در خاورمیانه دو تغییر راهبردی ایجاد شده و اینکه هم پیمانان لبنان موشک های دقیقی در اختیار دارند و جبهه داخلی سرزمین اسلامی به جبهه اساسی در جنگ داخلی تبدیل خواهد شد.

وی افزود: در جنگ 73 سربازان اسرائیل قهوه می نوشیدند و الان مسئله تغییر کرده است و همانطور که دشمن تغییرات را درک کرده است ما هم باید درک کنیم موقعیت تغییر کرده است.

دبیر کل حزب الله لبنان در بخشی از سخنانش خاطر نشان کرد: عنصر انسانی عنصر قاطعی در جنگ است و فقط تکنولوژی نقش تعیین کننده ندارد و در گذشته آنها به بیروت حمله کردند و آیا چیزی شنیدید از سال 2000 تا 2006 تا امروز چیزی شنیدید که لبنان را تصرف کنند؟ این ارتشی که به لبنان حمله کرد الان حضور ندارد و موجود نیست.

سیدحسن نصرالله ادامه داد: این اسرائیلی که فکر می کند قوی است و ما به آنها پاسخ می دهیم که ضعیف هستید و حضور من در هر مکانی که باشد و کسانی که تلاش می کنند من را بکشند و موفق نشدند و نشان دهنده ضعف آنهاست و من در پناهگاه نیستم و در هر مکانی باشم و شما را مخاطب قرار می دهم که موفق نبودید و مسئله بزرگتر از این است که من در پناهگاه باشم یا نه و کتاب ترس را در آمریکا منتشر کردید.

وی تاکید کرد: ما در موضع حق و پیروزی قرار داریم و حوادث امروز ثابت می کند که ما در موضع جهادی و در مسیر امام حسین ع حرکت می کنیم و خطراتی که می آید به بزرگی خطرت سالهای گذشته نیست.

دبیر کل حزب الله لبنان خاطر نشان کرد: ما در معرض امتحانی هستیم که سالها پیش زینب بر آن بود و ما همه عباس تو هستیم ای زینب و به اسلام و مظلومین و مقدسات و به جان و به همه طاغوت ها می گوییم که بر موضع خود که حق طلبی است تاکید داریم و حسن (ع) هم غریب ایستاد در کربلا و ندای او تا روز قیامت باقی است که آیا کسی هست که نوه پیامبر را یاری کند؟

سیدحسن نصرالله تصریح کرد: امروز ما با خون خود و با همه اقوام و فرزندان خود گفته ایم لبیک یا حسین و امروز همچنین می گوییم ای ابا عبدالله این فداکاری ها برای عزت و پیروزی است و اگر بارها هم کشته شویم هرگز شما را رها نخواهیم کرد یا حسن!

وی با فرستادن سلام بر امام حسین (ع) گفت: همه شما ای برادران توجه کنید با تجمع میلیونی در کربلا به امام علی و فرزندان او و فرزندان حسین سلام می فرستادیم و می خواهیم که ره رو راه امام حسین باشیم و از خدا می خواهیم در جبهه ها علیه ظلم باشیم و اسم انسانیت را زنده نگه داریم.