عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیسیون عدم معرفی سفرای ایران در چین و هند را بررسی می کند.

سیدحسین نقوی حسینی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: با توجه به برخی از رخدادها در حال حاضر ایران در دو کشور مهم چین و هند سفیر ندارد.

وی افزود: علت این است که سفرایی که برای این دو کشور معرفی شده و یا مشغول کار بودند، هم اکنون در مراکز دیگری از جمله بانک مرکزی فعال هستند.

این نماینده مجلس در پاسخ به پرسش خبرنگار موج مبنی بر اینکه در شرایط تحریم آیا عدم معرفی سفرای ایران در دو کشور چین و هند سوال برانگیز نیست، گفت: نداشتن سفیر در این دو کشور به طور قطع مهم است، اما تصور نمی کنم که این موضوع عمدی باشد.

نقوی حسینی تصریح کرد: با این وجود پس از پایان تعطیلات تابستانی مجلس و طی هفته آینده از وزیر خارجه سوال می کنیم و علت را جویا می شویم.

وی افزود: به احتمال فراوان دولت و وزارت خارجه برای عدم معرفی سفرای ایران در چین و هند دلایلی از جمله بررسی بیشتر دارند و باید منتظر پاسخ های وزیر خارجه باشیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس متذکر شد: البته بررسی کمیسیون و سوال از وزیر خارجه به صورت غیر رسمی خواهد بود، مگر آنکه وزارت خارجه پاسخ قانع کننده ای ارائه ندهد و در غیر این صورت جدی تر موضوع را پیگیری خواهیم کرد.