عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش برای غیر سیاسی جلوه دادن قیام عاشورا خیانت به اسلام و مذهب شیعه است.

حجت الاسلام احد آزادی خواه در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: قیام اباعبدالله حسین (ع) علیه حکومت ظالم و فاسد یزد، تنها دارای یک بعد و یک جنبه نیست و اثرگذاری این حرکت، در طول تاریخ نشان می دهد که نهضت عاشورا چند بعدی است.

وی افزود: اگر به طور دقیق و علمی، قیام عاشورا و نهضت امام حسین (ع) را ریشه یابی و بررسی کنیم، در می یابیم که این حرکت اثرگذاری بسیار عمیقی در حوزه های مختلف فرهنگی و سیاسی، دینی و ... داشته است.

نماینده مردم ملایر در خانه ملت تصریح کرد: از همان روز نخست واقعه جانسوز عاشورا و به شهادت رسیدن امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان، دستگاه تبلیغاتی حکومت ظلم و جور وقت تلاش کرد تا این قیام را نادیده گرفته و از تاریخ حذف کنند.

آزادی خواه گفت: در طول تاریخ نیز حاکمان مستبد و زورگو تلاش داشته و دارند تا اثرگذاری این نهضت را کم رنگ کرده و مانع از الهام گرفتن حرکت مستضعفین از نهضت عاشورا شوند.

وی بیان داشت: امروز نیز عده ای می خواهند قیام امام حسین (ع) را تک بعدی و یک حرکت صرف مذهبی معرفی کنند و هدف آنها به غیر از کم رنگ کردن اثرگذاری عاشورا نبوده و نخواهد بود.

این محقق علوم دینی افزود: امام علیه حکومت ظالم قیام کرد و تاکید داشت تحت هیچ شرایطی با ظالمان بیعت نکرده و اجازه نمی دهد عزت و شرافت و انسانیت او با تسلیم زیر سوال برود.

آزادی خواه ادامه داد: بنابراین قیام عاشورای حسینی یک حرکت سیاسی نیز محسوب می شود و امروز باید از آن برای مدیریت کشور درس بگیریم.

وی گفت: یکی از درس های مهم عاشورا این است که باید با نگاه انقلابی در برابر مشکلات ایستادگی کنیم و هدف نیز تنها رضایت خداوند و سربلندی اسلام و مسلمانان باشد و اگر چنین نگاهی داشته باشیم، به طور قطع موفق خواهیم بود.

نماینده مردم ملایر در مجلس ادامه داد: متاسفانه در مدیریت کشور و تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها، به درستی از آموزه های نهضت عاشورای حسینی درس نگرفته و الگوبرداری نکرده ایم و همین امر یکی از ریشه های اصلی مشکلات امروز است.