دبیر کل حزب ایران زمین گفت: برای انتخاب مدیران به حسینی بودن آنها و همراهی با مکتب عاشورا توجه نمی کنیم.

ابوالقاسم رئوفیان در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری موج، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ریشه در مذهب متعالی و رهایی بخش شیعه داشته و این مذهب با قیام سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) روح و جان تازه ای یافته است.

وی افزود: همانطور که امام خمینی (ره) فرمودند، این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگاه داشته و ما باید نگاه ویژه ای به قیام عاشورا داشته و در همه امور زندگی از آن درس بگیریم.

این فعال سیاسی تصریح کرد: متاسفانه برخی اوقات مشاهده می شود که در اقدامات اساسی این رویکرد مهم اتخاذ نشده و حتی در انتخاب مدیران به روحیه انقلابی و حسینی بودن آنها توجهی نمی کنیم.

رئوفیان گفت: همین امر موجب شده تا در تصمیم گیری ها انقلابی عمل نکنیم و بیش از آنکه به توان داخلی متکی باشیم، نگاه به خارج از کشور داریم.

وی بیان داشت: ما باید در اداره کشور از مدیران انقلابی و با روحیه عاشورایی استفاده کرده و رویکرد مدیریت کشور نیز عاشورایی و حسینی باشد.

دبیر کل حزب ایران زمین افزود: اگر در حوزه های مختلف از جمله مدیریت اقتصادی کشور و مدیریت های کلان از وزرا و معاونان وزرا و استانداران انقلابی استفاده کنیم، آنها هرگز در برابر تهدیدها هراسی به دل راه نداده و به صورت قاطع و انقلابی برای رفع مشکلات کشور وارد میدان می شوند.

رئوفیان با مرور خاطرات دوران دفاع مقدس اظهار داشت: در دوران جنگ تحمیلی، بسیاری می گفتند ما توان مقابله با دشمن متجاوز را نداریم. اما دیدیم که عده جوان با اتکا به فرهنگ و مکتب عاشورای حسینی و با دست های خالی در برابر دشمن ایستادگی کرده و حتی یک وجب از خاک ایران را به دشمن ندادند.

وی افزود: در آن دوران مدیران انقلابی و جهادی، مدیریت جنگ را بر عهده داشتند و امروز نیز باید با همین روحیه وارد میدان شده و برای رفع مشکلات کشور تلاش کنیم.