نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی گفت: عده ای به دنبال جدایی کردها از ملت ایران هستند، اما هرگز مردم کردستان اجازه بدخواهی به این افراد نخواهند داد.

سیداحسن علوی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری موج، اظهار داشت: ایران دارای اقوام و فرهنگ های مختلف است که این اقوام طی قرن ها در کنار هم و با اتحاد و همدلی زندگی کرده اند.

وی افزود: در طول تاریخ دشمنان تلاش کردند تا میان اقوام ایرانی اختلاف افکنی کرده و از این طریق به کشورمان آسیب برسانند، اما همواره مردم کرد با حفظ اتحاد و همدلی در صف نخست دفاع از ایران حضور داشتند.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه شواهدی در دست است که نشان می دهد عده ای با حمایت و هدایت دشمنان خارجی به دنبال جدایی کردها از ملت ایران هستند و هزینه های میلیارد دلاری در این زمینه انجام داده اند.

علوی گفت: این در حالی است که مردم کردستان در هر نقطه ای از کشور و حتی جهان که حضور داشته باشند، حاضر نمی شوند که از ملت ایران جدا شده و علیه منافع کشورشان اقدام کنند.

وی تاکید کرد: اقدامات عده ای تروریست را نمی توان به پای مردم کردستان نوشت، چرا که خود کردها با این تروریست ها مقابله کرده و هزاران شهید در این راه تقدیم ایران کرده اند.

نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی افزود: البته باید توجه داشت که مردم کردستان تمام این تلاش ها را در حالی انجام دادند که استان آنها در محرومیت به سر می برد و نیاز است که تلاش های ویژه ای برای محرومیت زدایی در این استان انجام شود.

علوی گفت: این تلاش ها باید با هدف افزایش خدمت رسانی به مردم شریف و فداکار کردستان انجام شود و امیدواریم دولت و مسوولان دولتی در استان کردستان این مهم را در دستور کار فوری خود قرار دهند.