عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نباید به مذاکره مجدد با این کشور دل خوش کرد، زیرا تکرار این تجربه نتیجه‌ای جز شکست ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نباید به اروپا اعتماد کرده و برجام هدف آخر جمهوری اسلامی ایران باشد، اظهار کرد: به نظر می‌رسد که رهبر انقلاب قصد دارند تا دولتمردان را به انجام همزمان دو کار مهم تشویق کنند که یکی از آنها پیگیری مذاکره با اروپایی‌ها بوده بدون آنکه به آنها اعتماد کامل داشته باشند.

برای حل مشکلات اقتصادی به ظرفیت‌های داخلی اهمیت ویژه‌ای داده شود

وی افزود: هدف رهبر انقلاب این است که عمده توجه مسئولان کشور به حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم معطوف شود، همچنین ایشان می‌خواهند تا برای حل مشکلات اقتصادی به ظرفیت‌های داخلی اهمیت ویژه‌ای داده شود.

مصباحی‌مقدم همچنین درباره تغییر کابینه بیان کرد: کار انقلابی را تنها یک انسان انقلابی می‌تواند انجام دهد و ایران نیز در شرایطی قرار دارد که تنها فعالیتی انقلابی می‌تواند آن را از این برهه به سلامت عبور دهد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه نباید رئیس جمهور به دستگاه دیپلماسی با آمریکا مذاکره کنند، خاطرنشان کرد: ما تجربه دو سال مذاکره با آمریکا را داریم که منجر به امضای قطعنامه برجام شد، اما علی‌رغم پایبندی جمهوری اسلامی به تمام مفاد این معاهده آمریکا به صورت یکجانبه از آن خارج شد، لذا نباید به مذاکره مجدد با این کشور دل خوش کرد، زیرا تکرار این تجربه نتیجه‌ای جز شکست ندارد.