عضو حزب موتلفه اسلامی گفت: دولت ارزیابی از عملکرد خود ندارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، حضرت آیت الله خامنه ای رهبری معظم انقلاب اسلامی در دیدار با رییس جمهور و اعضای هیات دولت به مناسبت هفته دولت با تأکید بر اینکه هفته دولت فرصتی برای ارزیابی نقاط قوت و ضعف دستگاه ها و مسئولان دولتی است، افزودند: در این ارزیابی باید نقاط قوت و ضعف، با یکدیگر دیده شود تا بر نقاط قوت افزوده و نقاط ضعف برطرف شوند.

در همین رابطه حمیدرضا ترقی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری موج، اظهار داشت: هر نهادی باید خود را در معرض قضاوت افکار عمومی قرار دهد، اما این امر نافی ارزیابی درونی نیست و دستگاه ها و نهادها باید به طور مرتب به ارزیابی عملکرد خود بپردازند.

وی افزود: رهبری عظیم الشان انقلاب اسلامی این موضوع را به طور دقیق مورد تاکید قرار داده اند، چرا که اگر ارزیابی صحیحی از شرایط، عملکردها، نقاط قوت و ضعف ها نداشته باشیم، نمی توانیم برای آینده برنامه ریزی کرده و اگر اشتباهی داریم، این اشتباهات را به طور مکرر تکرار می کنیم.

این تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: متاسفانه مشاهده نمی شود که دولت ارزیابی دقیقی از کارنامه پنج ساله خود داشته باشد و یا حداقل اگر این اقدام صورت گرفته، نتایج آن اطلاع رسانی نشده است.

ترقی با اشاره به رهنمودهای مقام عظمای ولایت گفت: ایشان راه نقد و نقادی و ارزیابی عملکردها را به طور صحیح بیان فرمودند و در کنار نقاط قوت، به ضعف ها نیز اشاره کردند. توجه به فرمایشات معظم له نشان می دهد که ایشان به عنوان یک کارشناس خبره و آگاه مسائل همه جوانب را در نظر گرفته و به نقاط ضعف و قوت توجه فرموده اند.

وی در پایان اظهار داشت: دولت، دستگاه ها و نهادها باید به طور مرتب ارزیابی دقیقی از عملکردهای خود داشته باشند، تا بتوانند برای آینده برنامه ریزی مناسبی را در دستور کار قرار دهند.