نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی درباره طرح سوال از رییس جمهور گفت: منتظر افشاگری حسن روحانی در مجلس هستیم و کسی از تهدید نمی ترسد.

حجت الاسلام حسن نوروزی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، اظهار داشت: طرح سوال از رییس جمهور در حالی روز سه شنبه در صحن علنی مجلس مطرح می شود که آقای روحانی طی نامه به رییس مجلس و همچنین گفتگوی زنده تلویزیونی به صورت ضمنی تهدید کرده بود که در مجلس افشاگری خواهد کرد.

وی افزود: اتفاقا انتقاد ما به رییس جمهوری این بود که چرا زودتر مسائل را با مردم در میان نگذاشتند و اگر ایشان مردم را محرم می دانستند و مسائل را بازگو می کردند و به ریشه اصلی مشکلات و نیازهای کشور می پرداختند، نیازی نبود که بیش از 80 نماینده، رییس جمهور را برای پاسخ به برخی پرسش ها درباره مشکلات اقتصادی کشور به مجلس احضار کنند.

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: ما منتظر افشاگری رییس جمهور در مجلس هستیم و کسی هم از تهدید نمی ترسد و بهتر است آقای روحانی مسائل را مطرح کنند تا در آینده مجددا نگویند که برخی از مسائل را نتوانست بگوید.

روحانی مجلس

نوروزی در خصوص رویکرد مجلس در قبال طرح سوال از رییس جمهور نیز گفت: کشور ما دارای چارچوب ها و قوانین مشخصی است و قرار نیست که از این چارچوب ها و ضوابط قانونی عبور کنیم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر رهبری معظم انقلاب اسلامی نیز در آخرین فرمایشات تاکید فرمودند که مجلس باید کرامت دولت و رییس جمهور را حفظ کند و به طور قطع نمایندگان مجلس در جلسه طرح سوال، کرامت دولت و به طور کلی نظام مقدس جمهوری اسلامی را حفظ خواهند کرد.

این نماینده مجلس تاکید کرد: انتظار داریم که رییس جمهور و هیات همراه ایشان نیز شان و منزلت خانه ملت را رعایت کرده و از فرصت حضور در مجلس برای بیان مشکلات، نیازها و راهکارهای رفع نواقص استفاده کنند.