فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: دشمن در صدد راه اندازی جنگ در بین مردم جامعه است. جنگ این نیست که فکر کنیم نبرد مسلحانه ای بین دو جبهه صورت گیرد بلکه حمله به ارزش ها، فرهنگ، اقتصاد و ... یک کشور است.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در جمع مسئولین و کارکنان معاونت های نیروی انسانی، بازرسی، حقوقی ستاد نیروی زمینی ارتش ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر گفت: معاونت نیروی انسانی همانند خونی که در جریان است در رگ و پی کارکنان تا پایان خدمت و حتی دوران بازنشستگی جاری است، معاونت بازرسی مبنا و محوریت صحت عمل ما در تمامی کارهاست، مدیریت حقوقی در دو جبهه دفاع از منافع مشروع نیروی زمینی و دیگر دفاع از حق و حقوق کارکنان باید گام بردارد.

امیر حیدری به فعالیت های مشاور مالی به لحاظ اهمیت موضوع اشاره کرد و افزود: امروز در تمامی یگان های نیروی زمینی ارتش مبانی انتفاعی و اقتصادی را در جهت ارتقاء معیشت کارکنان فعال کردیم و ان شا الله در آینده نزدیک خبرهای خوبی را شاهد خواهیم بود. مجموعه ای هستیم که اگر درست کار نکرده و ماموریت های خود را درک نکنیم روند مخرب و عظیمی بر نیروی زمینی ارتش حاکم خواهد شد.

وی با بیان اینکه دشمن در صدد راه اندازی جنگ در بین مردم جامعه است تاکید کرد: جنگ این نیست که فکر کنیم نبرد مسلحانه ای بین دو جبهه صورت گیرد بلکه حمله به ارزش ها، فرهنگ، اقتصاد و ... یک کشور است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه تصریح کرد : امروز دشمن با ما وارد جنگ جدیدی شده است، این جنگ یکسری ویژگی‌ها و تعاریفی دارد، جنگی که دشمن راه اندازی کرد با سناریو و برنامه‌ای بسیار دقیق، تاکتیکی و عملیاتی طراحی شده است که نحوه جذب سرباز و عضویت در جبهه ای که دشمن فرماندهی آن را بر عهده دارد بگونه ای است که تعداد کثیری نا خواسته به شکل سرباز دشمن عمل می کنند.

امیر حیدری خاطر نشان کرد: جنگی که دشمن راه اندازی کرد «جنگ جریانی» است، جنگی که در کالبد جامعه در جریان است، این جنگ بدون هیچگونه هزینه ای برای دشمن نیرو فراهم می کند. در این جنگ دشمن از موشک، توپ، تانک و تجهیزات نظامی استفاده نمی کند، به این معنا که دشمن جریانی را راه انداخته که جوامع مختلف را با خود همسو و همراه می کند.

وی ادامه داد: جنگ جریانی مانند خونی است که در رگ ها حرکت می کند و در کالبد جامعه خود را به جریان می اندازد و وقتی در جامعه جاری شد بدون هیچ هزینه ای مسیر خود را ادامه می‌دهد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه دشمن با راه اندازی شبکه های مجازی و شبکه های معاند نظام در صدد تخریب عقاید و آرمان های جامعه است گفت: دشمن پایه جنگ را بنا می کند و ما جریان را ایجاد، جاری و به حرکت در می آوریم. باید حواسمان باشد که امروز درگیر عملیات روانی، جنگ روانی هستیم در جنگ روانی دشمن ذهن پردازشگر ما را نشانه گیری می کند و برنامه‌های خود را بر ذهن ما معطوف می کند.

وی در ادامه تاکید کرد: غایت مطلوب دشمن ایجاد یاس و نا امیدی است، دشمن می خواهد با ایجاد جریان سازی ها و جنگ های روانی سه اتفاق را در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رقم زند، اول اینکه با یاس و نا امیدی جامعه را ناامید کرده و از ادامه حیات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جلوگیری کند، اتفاق دوم اینکه ارزشهای حاکم بر جامعه مانند شهدا و خانواده‌هایشان، حجاب و عفاف، امام، ولایت، آرمان های بلند و ... را مورد هجمه قرار دهد و ارزشهای جدیدی  که تاکنون برای ما ارزش نبود را جایگزین آن سازد، سومین هدف دشمن رویگردانی آحاد مردم  از نظام و ارزش‌های خوب است. دشمن گام به گام در حال جریان سازی است و اگر در جریان دشمن قرار بگیریم باید تمام توجه‌مان به ارزش های جدید دشمن شود.

امیر حیدری در پایان گفت: یکی از برنامه های هدفمند دشمن ایجاد شبکه های مجازی و شبکه های معاند نظام است، باید مراقب باشیم تا با اطلاعات غلط در فضاهای مجازی ناخواسته وارد جبهه دشمن نشویم.