رئیس گروه دوستی و پارلمانی ایران و چین در مجلس شورای اسلامی با سفیر این کشور در تهران دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، «پانگ سن» سفیر چین در تهران امروز دوشنبه 5 شهریور با علاءالدین بروجردی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و چین در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

علاءالدین بروجردی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و چین در مجلس، در این دیدار با بیان اینکه روابط تهران ـ پکن پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سطح بسیار خوب جریان دارد، گفت: نقش همکاری‌های پارلمانی در گسترش و توسعه تعاملات و روابط دو کشور در حوزه‌های گوناگون بسیار با اهمیت است. وی بر حمایت و پشتیبانی مجلس شورای اسلامی نسبت به توسعه مناسبات دوستانه با چین در عرصه های مختلف تأکید کرد.

نماینده بروجرد در مجلس همچنین افزود: اراده جمهوری اسلامی ایران گسترش روابط همه‌جانبه بین دو کشور است و ظرفیت‌های بسیار خوبی برای توسعه روابط در حوزه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و فرهنگی به ویژه روابط پارلمانی وجود دارد که باید این ظرفیت‌ها به نفع دو ملت گسترش یابد.

آمریکا یک‌جانبه‌گرایی را در دنیا علنی کرده است

رئیس گروه دوستی و پارلمانی ایران و چین در مجلس تحریم‌های آمریکا علیه ملت‌ها به ویژه جمهوری اسلامی ایران را فرصتی برای تعاملات بیشتر با کشورهای همسو خواند و در ادامه افزود: در شرایطی کنونی همکاری چین و ایران در حوزه‌های مختلف به نفع دو کشور است. به خصوص در این شرایط که دولت وقت آمریکا به دنبال فشار بر کل جهان است و یک‌جانبه‌گرایی را در دنیا علنی کرده است.

وی همچنین تصریح کرد: در عرصه اقتصادی حوزه عمل ما بسیار وسیع است و ما معتقدیم که ظرفیت‌های همکاری‌های ایران و چین با شیوه‌ها و روش‌های جدید می‌تواند بیش از مبادلات کنونی باشد.

علاءالدین بروجردی با توجه به شرایط منطقه و موقعیت جمهوری اسلامی ایران بیان داشت: ایران به عنوان کشوری بزرگ در یکی از حساس‌ترین مناطق جهان در مسیر دسترسی آسیای میانه قرار دارد که برای همکاری در زمینه سرمایه‌گذاری مستقیم چین در فرصت‌های بی‌شمار صنعتی و اقتصادی اعلام آمادگی دارد.