نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت:امروز وزارت اقتصاد توان هماهنگی تیم اقتصادی دولت را ندارد و اقتصاد کشور هیچ گونه تئوری مشخصی ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج، سیدهادی بهادری نماینده مردم ارومیه در جلسه علنی امروز یک شنبه 4 شهریور مجلس و در موافقت با استیضاح مسعود کرباسیان وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: شأن وزارت اقتصاد در کابینه به عنوان هماهنگ کننده چند اداره تقلیل یافته است؛ هرجایی از متخصصانی استفاده نکرده ایم، آسیب آن را دیده ایم.

 اقتصاد کشور هیچ گونه تئوری مشخصی ندارد

وی تصریح کرد: امروز وزارت اقتصاد توان هماهنگی تیم اقتصادی دولت را ندارد و اقتصاد کشور هیچ گونه تئوری مشخصی ندارد؛ وزیر  اقتصاد نمی تواند تئوری پردازی کند و سیاست های اقتصادی دولت را هماهنگ کند.

اقای کرباسیان چرا استعفا ندادید؟

عضو فراکسیون امید مجلس خطاب به وزیر اقتصاد گفت: آقای کرباسیان چرا این پست را پذیرفتید و چرا در اردیبهشت ماه امسال که وضعیت ارز آن گونه شد، از مردم عذرخواهی نکرده و استعفا ندادید؟ آیا می دانستید اگر این نقدینگی را به درستی کنترل کرده بودید، امروز این گرانی ها را نداشتید؟

بهادری خاطرنشان کرد:آیا می دانید بانک های شما با تحمیل عقود یک جانبه فقط در سود واحدهای تولیدی شریک می شوند و در شرایط ضرر آنها را به سمت ممنوع الخروجی هدایت می کنند؟

چرا یک نفر ۴۵ هزار سکه می خرد و مالیات هم نمی دهد!؟

وی افزود: امروز واحدهای تولیدی از یک طرف گرفتار بانک های شما هستند و از طرف دیگر گرفتار واحدهای مالیاتی، اما چرا یک نفر ۴۵ هزار سکه می خرد و مالیات هم نمی دهد!؟

نماینه مردم ارومیه در مجلس خطاب به مسعود کرباسیان اظهار داشت: علیرغم اینکه شما انسان خوش برخورد و خوش منشی هستید اما لباس وزارت اقتصاد به شما نمی آید. هنوز تحریم ها شروع نشده، این وضعیت اقتصادی را داریم وای اگر تحریم ها آغاز شود.

بهادری از نمایندگان خواست تا بارأی موافق به استیضاح کرباسیان زمینه را برای اصلاح شرایط اقتصادی و پیگیری اقتصاد مقاومتی هموار کند.