انصاری عنوان کرد: در قانون قید شده هر دستگاه در سامانه فیش حقوقی را در اختیار عموم قرار دهد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، جمشید انصاری در گفتگوی ویژه خبری از دسترسی عمومی برای مشاهده حقوق مدیران خبر داد و گفت: طبق قانون این دسترسی در سطوح مختلف بین ۹۴ هزار متصدی مشاغل مدیریت در کشور داریم.

وی افزود: برداشت ما از قانون سطوح مدیر کل به بالاست و باید بر اساس این تعریف سطح دسترسی را مشخص کنیم و الان مقامات، مدیران و مسئولان مورد توجه قانون مربوطه است و سطح دسترسی مصوبه هیئت وزیران را نیاز دارد.

انصاری همچنین عنوان کرد: در قانون همچنین قید شده هر دستگاه در سامانه فیش حقوقی را در اختیار عموم قرار دهد.

وی در مورد پیشینه قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان گفت: قبل از تصویب این طرح افراد فقط با مصوبه دولت به کارگیری می شد و در مصوبه مجلس در تبصره یک گروه کثیری قابل بازگشت به کار بودند و در تبصره دو یک سوم ساعت کار بازگشت کار بازنشستگان ممکن شد.

رئیس سازمان اداری و استخدامی در بخشی از سخنانش خاطرنشان کرد: دولت با این قانون بازنشستگان را به کار گرفت و علت مخالفت با قانون جدید ملزم به جا به جایی های بسیاری بود و با اصل موضوع مخالف نبودیم و تغییر رییس جمهور از این قانون یک فرصت بود اما نباید تغییرات زود هنگام به سیستم اداری آسیب بزند.

انصاری خاطرنشان کرد: در گذشته هم در به کار گیری معاونین استانداران هم محدودیت ایجاد کردیم و ۱۱۵ مدیر و معاون بازنشسته به کار گیری کردیم و ۹۴ مدیر هم با سهمیه آزادگان مشغول به کار هستند.

وی افزود: با اصلاح تبصره یک این دو گروه باید از کار کنار بروند و ۱۴ استاندار بازنشسته هم اکنون بازنشسته هستند و ۱۴ معاون استاندار بازنشسته داریم و ما بقی معاون وزرا و در سطح آنهاست و ۴ سعید بازنشسته هم مامور هستند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی یاداور شد: ابتدا باید قانون ابلاغ شود و اگر ابهامی بود برطرف شود.

انصاری همچنین در بخشی از صحبت هایش بیان کرد: استخدام برای کسانیکه مدرک دکتری دارند ۴۰ سالگی است و برای فوق لیسانس بین ۳۳ تا ۳۵ سال پذیرش استخدام داریم و دستگاه ها متناسب با شرایط کاری خود شرایط سنی را لحاظ می کنند.

وی با اشاره به آزمون تیر ماه ۹۷ گفت: ۴۲۰ هزار شرکت کننده داشتیم و ۱۸ هزار نفر به کار گیری می شوند و هر سال ۳۰ تا ۳۵ هزار نفر در دو نوبت آزمون به استخدام دولت در می آیند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در ادامه افزود: این آمار به عنوان یک سوم خروجی کارکنان دولت این گروه جدید را جذب می کنیم و سالانه متوسط ۱۱۰ هزار خروجی از بدنه کارکنان دولت داریم.

انصاری ۲۳۸۴ هزار کارکنان دولت در سال ۹۳ در مقایسه با آمار فعلی را موجب کاهش ۱۱۰ هزار نیروی انسانی دولتی طبق تکلیف قانونی برشمرد و بیان کرد: دولت بر اساس قوانین جاری این تکالیف را اجرا می کند تا بدنه دولت کوچک شود.

وی در مورد تفکیک وزارتخانه ها گفت: اشتغال اصلی ترین چالش کشور است و صندوق های بازنشستگی هم مشکلات این حوزه دولت در نظر دارد تا دو وزارتخانه چابک داشته باشد تا یک وزارتخانه عریض و بر اساس این ادله دولت پیشنهادهایی در این رابطه داشت.

رئیس سازمان اداری و استخدامی در مورد حذف برخی از پست های سوری بیان کرد: در نظام اداری ۲ میلیون ۴۰۰ نیرو مشغول به کار هست و شاید ۳۰ نفر پست قائم مقامی داشتند که این پست حذف شدند و جز پست هایی که به موجب قانون ایجاد شدند مانند بانک مرکزی که در اساسنامه آن قائم مقام پیش بینی شده است.

 

انصاری در تشریح جشنواره شهید رجایی عنوان کرد: در جشنواره شهید رجایی دستگاه های برتر را معرفی می کنیم و ابتدای سال شاخص های عمومی و اختصاصی را به دستگاهها ابلاغ کردیم و بر اساس این شاخص ها دستگاها مورد ارزیابی قرار می گیرند و خود ارزیابی عملکرد در سامانه ارزیابی عملکرد درج می شود و سازمان استخدامی این اطلاعات را مورد راستی آزمایی قرار می دهند.

وی افزود: سالانه سه وزارتخانه بر اساس شاخص های عمومی و سه وزارتخانه بر اساس شاخص های اختصاصی و سه موسسه عمومی دولتی و سه وزارتخانه بر اساس نظر مردم مورد تقدیر می شوند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی در پایان ضمن تشکر از همیاری مردم در خدمت رسانی کارکنان دولت، گفت: برنامه های توسعه را کارکنان دولت پیش می برند و همیاری مردم بسیار مهم است و نباید فساد که رخ می دهد همه را با یک چوب راند و طبق فرمایش مقام معظم رهبری فساد سیستماتیک نداریم.