موج

یکی از استیضاح کنندگان وزیر اقتصاد در گفتگو با موج؛

یکی از استیضاح کنندگان وزیر اقتصاد گفت: دولت شایعه کرده است که وزیر اقتصاد نباید استیضاح شود.

هدایت الله خادمی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری موج، اظهار داشت: صبح امروز جلسه ای میان استیضاح کنندگان وزیر اقتصاد در مجلس برگزار و آخرین هماهنگی های لازم در این زمینه انجام شد.

وی افزود: در این جلسه مقرر گردید که استیضاح با قدرت انجام شده و استیضاح کنندگان با انگیزه بالا نظرات خود را در خصوص مشکلات مدیریتی در وزارت امور اقتصادی و دارایی بیان کنند.

نماینده مردم ایذه در مجلس در واکنش به برخی شایعات که گفته می شود دولتمردان موافق استیضاح وزیر اقتصاد پیش از حضور رییس جمهور در صحن علنی بودند، گفت: این شایعات به هیچ عنوان صحت ندارد و هرگز دولت نمی خواست وزیر اقتصاد در این شرایط استیضاح شود.

خادمی تصریح کرد: حتی شایعه کردند که از دفتر یکی از بزرگان پیغام رسیده مسعود کرباسیان باید بماند که پیگیری کردیم این شایعه نیز که از طرف خود دولت راه افتاده است، دروغ بود.

وی افزود: از این دست اطلاعات غلط متاسفانه در جامعه زیاد تزریق می شود و این در حالی است که مجلس به مشکلات اقتصادی کشور واقف بوده و برای رفع آنها وظایف قانونی خود را انجام می دهد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تنظیم سیاست های اقتصادی و مالی کشور و هماهنگی در اجرای این سیاست ها به طور کامل بر عهده وزارت اقتصاد است و اگر امروز شاهد چنین شرایطی در اقتصاد و معیشت مردم هستیم، به طور قطع یکی از عوامل اصلی وزیر اقتصاد است.

نظر خادمی درباره استیضاح وزیر اقتصاد

خادمی اظهار داشت: از یک سو گفته می شود که از گمرکات رسمی کشور، قاچاق سازمان یافته انجام می شود، بانک ها بدترین شرایط را دارند و با تاسیس شرکت های تو در تو به دنبال فساد هستند، وضعیت بیمه های کشور بسیار شرایط بدی را تجربه می کند و بیمه ها چندین شرکت و هلدینگ راه اندازی کرده اند تا هر کاری که خواستند انجام دهند، در چنین شرایطی عده ای می گویند نباید وزیر اقتصاد استیضاح شود که جای سوال بسیاری دارد.

وی افزود: با سیاست های اخیر وزارت اقتصاد و نابسامانی در بازار ارز، هزاران نفر بیکار شدند، هزار شرکت ورشکسته شدند، هزاران نفر دیگر نمی توانند خانه و خودرو خریداری کنند و هزاران نفر دیگر نمی توانند ازدواج کنند. مسوول این نابسامانی ها کیست و جمعی از نمایندگان مجلس می خواهند با انگیزه بسیار بالا طرح استیضاح وزیر اقتصاد را عملیاتی کنند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی فردا یکشنبه طرح استیضاح وزیر امور اقتصادی و دارایی را بررسی خواهند کرد

نویسنده:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها