خطیب نماز جمعه تهران گفت: اگر مردم و مسئولان متمسک به ولایت باشند، کفار، دشمنان و بیگانگان هیچ غلطی نمی توانند کنند؛ تمسک به ولایت یعنی اطاعت از ولی امر مسلمین در زمان غیبت.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران که در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد، در خصوص ضرورت حفظ تقوا برای مومنین، اظهارداشت: تقوا و برخورداری از این خصیصه نیکو، مشکلات انسان در زندگی را برطرف می کند و هر کس تقوا داشته باشد خداوند کارهای بد او را تبدیل به خوبی و اجر او را زیاد می کند.

وی گفت: آنچه در ثواب اعمال انسان تاثیر گذار است سه عنصر مکان، زمان و عقل است. ببینید خداوند نسیم های رحمتی در زندگی انسان می آورد، اما این نسیم رحمت چه زمانی است؟ ابتدا باید دانست که نسیم رحمت الهی دائمی نیست. ایام اعیاد و شب هایی چون شب عرفه که پشت سر گذاشتیم در افزایش ارزش عبادات ما تاثیرگذار است که این از بُعد زمان است.

آیت الله موحدی کرمانی امام جمعه موقت تهران

خطیب نمازجمعه تهران تصریح کرد: بنابراین هم زمان بر روی ارزش عبادت اثر گذار است و هم مکان. ممکن است دو رکعت نماز در خانه خود بخوانید که همان دو رکعت به حساب می آید، اگر در مساجد نماز بخوانید افزایش بسیاری را در ارزش آن دو رکعت نماز خواهید داشت.

فقرا را در این روز خوشحال کنیم

آیت الله موحدی کرمانی بیان کرد: باید قدردان اعیاد و فرصت های ارزشمندی چون عید غدیر باشیم که پیش روی خود داریم؛ از این فرصت ها استفاده کنیم. فقرا را در این روز خوشحال کنیم. یک درهم صدقه بدهید مساوی است با هزاران درهم که این به برکت روز عید غدیر است. مسئولین هم مردم را خوشحال کنند، همه در روز عید غدیر با یکدیگر مهربان و برادر باشیم. مسئولین بکوشند در غم مردم سهیم و شریک باشند. 

وی افزود: اگر مردم و مسئولین متمسک به ولایت باشند، کفار، دشمنان و بیگانگان هیچ غلطی نمی توانند کنند، تمسک به ولایت یعنی اطاعت از ولی امر مسلمین در زمان غیبت.