عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: پیشرفت توان دفاعی کشور قابل تقدیر است و دشمنان نیز به خوبی از این موضوع اطلاع دارند.

هادی شوشتری در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری موج، اظهار داشت: روز دوشنبه وزیر دفاع در جلسه غیرعلنی مجلس شورای اسلامی حضور یافت و درباره آخرین توانمندی های دفاعی و تسلیحاتی کشور توضیحاتی را برای نمایندگان مردم در خانه ملت ارائه کرد.

وی افزود: در گزارش وزیر دفاع مشخص گردید که با اتکا به توان بومی و بدون کمک گرفتن از کشورهای بیگانه، توانستیم قدم های بزرگی در زمینه دست یابی به امنیت برداشته و پیشرفت قابل توجهی در حوزه دفاعی داشته باشیم.

نماینده مردم قوچان در خانه ملت تصریح کرد: اگر کشوری امروز به خود اجازه تعرض به ایران را نمی دهد، به دلیل توانمندی های دفاعی کشورمان است و همه نمایندگان مجلس پس از استماع گزارش وزیر دفاع، از پیشرفت های دفاعی کشور ابراز رضایت می کردند.

نظر شوشتری درباره توانمندی دفاعی کشور

شوشتری گفت: به طور قطع هیچ فردی نمی خواهد که کشور ضعیف باشد و این موضوع ارتباطی با جنگ طلبی ندارد و اگر خواستار صلح و امنیت هستیم، باید توان دفاع از مرزهای کشورمان را داشته باشیم.

وی بیان داشت: گزارش وزیر دفاع به نمایندگان مجلس به دلیل مباحث امنیتی محرمانه است، اما مردم آثار توانمندی دفاعی و پیشرفت های بسیار خوبی که در این زمینه کسب کرده ایم را در جامعه می بینند و متوجه می شوند که اقتدار ایران به واسطه همین پیشرفت ها است.