نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی درباره سهم ایران از دریای خزر و همچنین ماهی گیری صیادان چینی در دریای عمان انتقاد تندی از دولت مطرح کرد و گفت: باید سوگوار قانون اساسی باشم.

بهرام پارسایی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری موج اظهار داشت: متاسفانه آقای حسن زاده به عنوان یک مسوول و فردی که دارای سمت معاونت امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی است به صراحت می گوید، کشتی‌های چینی به طور رسمی اجازه حضور بلند مدت در دریای عمان و ماهی گیری را دارند.

وی افزود: دولت و وزارت خارجه و دستگاه های مربوطه باید پاسخ دهند که با چه استناد و به چه مجوزی به یک کشور خارجی چنین اجازه ای را داده اند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: اگر چنین اجازه ای صادر شده، دستگاه های مربوطه باید پاسخ دهند که چرا مجلس بی اطلاع است. مگر بر اساس قانون اساسی نباید قراردادهای خارجی ابتدا به تایید و تصویب مجلس برسد؟ چه کسی چنین اجازه ای به دولت داده است که اینگونه قانون را به سخره بگیرد.

پارسایی گفت: در حوزه رژیم حقوقی دریای خزر نیز وضعیت مشابهی داریم. کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر به امضای روسای جمهور پنج کشور ساحلی می رسد، بدون اینکه مجلس در جریان باشد. تمام این رفتارها بر خلاف قانون اساسی است و مجلس باید موضع گیری جدی داشته باشد.

لازم به توضیح است، بهرام پارسایی نماینده شیراز در مجلس در فضای مجازی نیز نوشت است: چشم‌انتظار رسیدن توافقنامه خزر به مجلس بودیم که خبر رسید سهم ایران از دریای عمان هم به صیادان چینی اجاره داده شده، آن هم «بلندمدت»! نمیدانم سوگوار ق.اساسی باشم که اصول ۷۷و۷۸ آن به سخره گرفته شده، یا شرمسار صیادانی که با تور خالی از ماهی و سفره‌ خالی از نان، شرمنده خانواده شده‌اند.