دقایقی پس از سفر رییس جمهوری به قزاقستان با هدف شرکت در اجلاس سران کشورهای ساحلی دریای خزر، محمود صادقی یکی از نمایندگان مجلس واکنش تندی نسبت به این سفر انجام داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رئیس جمهوری به منظور شرکت در اجلاس سران کشور‌های ساحلی دریای خزر، صبح امروزبا بدرقه معاون اول رئیس جمهوری و مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل، تهران را به مقصد آکتائو قزاقستان ترک کرد.

حسن روحانی رئیس پیش از این سفر در جمع خبرنگاران در فرودگاه مهرآباد، با اشاره به اینکه این سفر به دعوت رسمی نور سلطان نظربایف رئیس جمهور قزاقستان و برای شرکت در پنجمین اجلاس سران کشور‌های ساحلی انجام می‌شود، اظهارداشت: در این اجلاس راجع به مسایل مربوط به دریای خزر گفتگو خواهیم کرد.

بلافاصله پس از آغاز رسمی این سفر، محمود صادقی در متنی که در فضای مجازی منتشر شد، نوشت: رییس جمهور در حالی عازم آکتائو شده که مفاد توافقات درباره رژیم حقوقی دریایخزر در هاله ای از ابهام است.

وی در ادامه نوشت: آیا راست است که سهم ۵۰ درصدی ایران به ۱۱ درصد سقوط کرده؟! آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟ مردم بدانید، نمایندگان مجلس اصلا در جریان توافقات پشت پرده نیستند.