موج

یک نماینده اصلاح طلب مجلس:

یکی از نمایندگان اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی گفت: سوال از رییس جمهوری در چارچوب قانون اساسی و حق نمایندگان بود، اما من نیز معتقدم که می شد این کار را در فضای بهتری انجام داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان امروز با ارسال نامه ای خطاب به علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد به طرح سوال نمایندگان از خود، اعلام کرد که برای پاسخگویی به پرسش های نمایندگان در صحن علنی مجلس حضور می یابد.

در بخشی از نامه حسن روحانی آمده است: بی تردید سوال از رئیس جمهور کشور با مراعات حداقل دو نکته می تواند مبارک باشد؛ اولا در چارچوب قانون اساسی باشد، ثانیاً در زمان و شرایط مناسب کشور اقدام شده باشد، که متاسفانه هیچکدام از این دو حاصل نشده است.

در همین رابطه خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری موج از عبدالحمید خدری نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی پرسید که آیا طرح سوال از رییس جمهوری در چارچوب قانون اساسی نیست؟

وی در پاسخ اظهار داشت: این طرح در چارچوب قانون اساسی بود و نمایندگان به وظیفه قانونی خود عمل کردند.

نظر خدری درباره طرح سوال از رییس جمهور

نماینده مردم بوشهر در خانه ملت گفت: البته نظر من این بود که می شد در یک فضای دوستانه و به جای طرح سوال، رییس جمهوری محترم را به مجلس دعوت می کردیم و از وی ریشه مشکلات را می پرسیدم. علت این است که ریشه اصلی مشکلات مربوط به مدیریت داخلی نیست و به تحریم ها و فشارهای خارجی باز می گردد و با طرح سوال از رییس جمهوری و عوض کردن چند وزیر مشکلات برطرف نمی شود.

خدری ادامه داد: از سوی دیگر نباید اینگونه به افکار عمومی داخلی و جامعه جهانی القا شود که میان قوای سه گانه کشور اختلاف وجود دارد، چرا که ما در شرایط فعلی بیش از هر زمان دیگری به وحدت نیاز داریم.

طرح سوال از رییس جمهور را امضا کرده بودم، اما ...

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار موج مبنی بر اینکه مگر شما طرح سوال از رییس جمهوری را امضا نکردید، گفت: من ابتدا این طرح را امضا کردم، اما پس از آنکه رهبری معظم انقلاب فرمودند مشکلات باید در فضای آرام و دوستانه برطرف شود، امضای خود را پس گرفتم.

خدری همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا امضای طرح سوال و پس از آن انصراف از این طرح که چند بار طی ماه های اخیر تکرار شد، عامل اصلی انتقاد رییس جمهوری نیست و حسن روحانی به همین دلیل طرح فوق را غیر قانونی می داند، گفت: دقیق نمی دانم علت اینکه آقای روحانی می گوید، طرح فوق در چارچوب قانون اساسی نیست، به چه علتی بوده است.

وی در پایان گفت: این طرح دارای 80 امضا و به عبارتی حمایت یک چهارم نمایندگان مجلس بوده و قانونی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها