عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: طرح تشکیل وزارت امور شهدا و ایثارگران مغایر برنامه ششم توسعه است.

عبدالرضا عزیزی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری موج، ضمن مغایر دانستن تشکیل وزارتخانه جدید در قوه مجریه با برنامه ششم توسعه اظهار کرد: اگر طرح تشکیل وزارت امور شهدا و ایثارگران 70 درصد رأی بیاورد تصویب می ­شود هر چند که مغایر با اصول کوچک و چابک سازی دولت است و بر خلاف برنامه ششم توسعه نیز است.

او در مورد فواید قانونی تشکیل احتمالی وزارتخانه امور شهدا و ایثارگران، گفت: تفاوت چندانی نخواهد داشت و بنیاد شهید هم اکنون فعالیت خود را ادامه می دهد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا تحقیق و تفحص از بنیاد شهید در شرایط فعلی و یا زمانیکه به عنوان وزارت امور شهدا فعالیت کند از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی تفاوتی دارد یا خیر؟ گفت: در حال حاضر که رییس این بنیاد به عنوان معاون رئیس جمهور منصوب می ­شود نیز نمایندگان مجلس امکان تحقیق و تفحص و تفریق بودجه از سوی دیوان محاسبات کشور را دارند و نظارت را در هر شرایطی انجام می دهیم.

عزیزی یادآور شد: در حال حاضر رییس بنیاد شهید در عین حال که معاون رئیس جمهور است، نماینده ولی فقیه نیز می باشد و از این منظر با تصویب وزارتخانه شدن این بنیاد صرفاً حمایت رئیس جمهور را خواهد داشت و در حال حاضر از هر وزارتخانه ای عریض و طویل­تر است و وزارتخانه هم که شود قطعا پاسخگویی آن به مجلس افزایش می ­یابد.

او در مورد خدمات رسانی به خانواده معظم شهدا و ایثارگران اظهار کرد: اینکه بنیاد شهید و بنیاد بماند و یا به وزارتخانه تغییر کند تفاوتی در خدمات رسانی به امور شهدا و ایثارگران نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار موج، یکشنبه 14 مرداد طرح تشکیل وزارت امور شهدا و ایثارگران در جلسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بررسی شد.