نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اقدامات خوبی در حوزه راه‌سازی در سطح استان در حال انجام است، اما مشکلات کردستان مزمن و نیاز به کارهای جدی دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان؛ سیداحسن علوی اعلام کرد:مشکلات کردستان مزمن و نیاز به کارهای جدی دارد.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ظهر امروز در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان کردستان که با حضور وزیر راه و شهرسازی در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: جاده‌های کردستان فرعی، ولی عملکرد شریانی و ترانزیتی دارد و به همین دلیل به طور متوسط هر روز یک کشته و هر هفته یک تانکر در آنها چپ می‌کند.

وی با تاکید بر ضرورت اجرای ادامه کمربندی شهرک بعثت گفت: برای تکمیل این پروژه 2 میلیارد تومان اعتبار نیاز است و در مسیر سنندج ـ دیواندره به سمت کامیاران فارغ از دور برگردان‌های که نیاز به کارهای اساسی و مهندسی دارد دو زیرگذر نیاز داریم.

نماینده مردم سنندج درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اقدامات خوبی در حوزه راه‌سازی در سطح استان در حال انجام است، اما مشکلات کردستان مزمن و نیاز به کارهای جدی دارد.

علوی با بیان اینکه ناحیه منفصل شهری نایسر با این میزان جمعیت بالا واقعا نیاز به یک فرمانداری جدا دارد، گفت: تاخیراتی که در تکمیل و بهره‌برداری از واحدهای مسکن مهر وجود دارد خیلی زیاد بوده و باید تمهیداتی در این راستا اندیشیده شود.

وی گفت: تسهیلات بافت فرسوده الان به یک معضل جدی برای مردم تبدیل شده که خروج از این مشکلات نیاز به ورود و تصمیم‌گیری‌های لازم در سطح کلان دارد.