عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: شکایت از آمریکا در دیوان بین المللی لاهه یکی از ظرفیت های نظام برای مقابله با تحریم های ترامپ است.

ولی الله نانواکناری در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری موج، با اشاره به شکایت ایران از آمریکا به دیوان بین المللی لاهه اظهار داشت: سران کاخ سفید برای اجرای سیاست های خود در خاورمیانه که بر اساس حفظ منافع رژیم صهیونیستی پایه ریزی شده است، به طور مرتب علیه منافع جمهوری اسلامی ایران توطئه می کنند.

وی افزود: ابتدا به بهانه فعالیت های صلح آمیز هسته ای تحریم های سنگینی را به ما تحمیل کرده و در نهایت و پس از چند سال مذاکره میان ایران با 5 + 1 ، تنها مدت کوتاهی به توافقات برجام پایبند بوده و با آمدن ترامپ تهدیدها را از سر گرفتند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: به هر حال کار دشمن همواره دشمنی کردن است و ما باید از تمام ظرفیت های داخلی برای مقابله با تحریم های جدید آمریکا و تهدیدهای این کشور استفاده کنیم.

نظر نانواکناری درباره شکایت ایران از آمریکا به دیوان لاهه

نانواکناری در پاسخ به این پرسش که آیا شکایت ایران به دیوان بین المللی لاهه می تواند مانع از اعمال تحریم های جدید علیه کشورمان شود، گفت: این اقدام یک ظرفیتی بود که به درستی وزارت خارجه از آن استفاده کرد، اما باید توجه داشت که تمام ظرفیت های ما به شکایت از دولت آمریکا محدود نمی شود.

وی تاکید کرد: در این شرایط حساس باید از هر ابزاری برای مقابله با تهدیدها و دفاع از منافع ملی استفاده کنیم و اجازه ندهیم که دشمنان به اهداف خود دست پیدا کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: فارغ از اینکه نتیجه رسیدگی به شکایت ایران چه خواهد شد، باید به این نکته توجه کرد که بررسی شکایت ها در دیوان لاهه زمان بر بوده و مدت زمانی طولانی طی خواهد شد و ما نمی توانیم دست روی دست گذاشته و فرصت های دیگر برای دفاع از منافع ملی خود را از دست بدهیم.