عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: بدون اینکه در کشور جنگ و قحطی شده باشد، ناگهان شاهد افزایش چند برابری قیمت ها هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری موج، اظهار داشت: افزایش چند برابری قیمت ها در شرایط فعلی هیچ توجیهی ندارد.

وی بیان داشت: انقلاب اسلامی از نخستین روز پیروزی تا امروز که حدود 40 سال می گذرد، با موج ها و بحران ها و توطئه های مختلف و گوناگونی رو به رو بوده و همواره از پیچ های سخت تاریخی با موفقیت عبور کرده است.

وی افزود: موفقیت های چهل سال اخیر موجب شد که امروز بتوانیم به عنوان یک قدرت در منطقه مورد توجه جهانیان به ویژه جهان اسلام و کشورهای غربی باشیم.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برخوردهایی که استکبار جهانی، رژیم کودک کش صهیونیستی و ارتجاع عرب با ایران دارند، نشانگر آن است که انقلاب اسلامی حرکت رو به رشد و رو به جلو داشته، پیشرفت کرده ایم و به اقتدار رسیده ایم.

اکرمی گفت: البته مشکلات بسیاری در طول مسیر داشتیم و با موانع گسترده ای نیز رو به رو بوده ایم که علت اصلی مشکلات در دو بخش داخلی و خارجی قابل تقسیم است. به عبارتی بخشی از مشکلات ناشی از تهدیدها و تحریم ها و فشارهای خارجی بوده و بخشی نیز به مسائل داخلی باز می گردد.

وی بیان داشت: برای تحلیل صحیح شرایط، باید مشکلات را به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم کرد و هر کدام را در قالب یک پرونده مستقل مورد بررسی قرار داد تا به فهم صحیح و بهتری از شرایط امروز جامعه دست پیدا کنیم.

نظر سیدرضا اکرمی درباره افزایش چند برابری قیمت ها

عضو جامعه روحانیت مبارز افزود: در حوزه سیاست خارجی همواره با دشمنان بسیاری روبه رو بودیم و امروز نیز با توطئه های ترامپ و ارتجاع عرب و ناجوانمردی های رژیم کودک کش صهیونیستی مواجه هستیم که باید در برابر آنها مواضع مقتدرانه اتخاذ کرده و اجازه ندهیم کوچکترین عرض اندامی در برابر ایران اسلامی داشته باشند.

دولت و دستگاه قضایی با اخلالگران بازار قاطعانه برخورد کنند

اکرمی ادامه داد: عامل دیگر مشکلات فعلی کشورمان مربوط به مسائل داخلی است و باید قبول کنیم که برخی اقدامات عامل این مشکلات بوده و همه مسائل به خارج مربوط نمی شود. به عنوان نمونه پس از عید نوروز بدون اینکه در کشور جنگ و قحطی رخ داده باشد و یا اخلالی در روند فروش نفت و درآمدهای نفتی را شاهد باشیم، قیمت کالاها چند برابر شد که بخش مهمی از آن مربوط به فشار روانی و تبلیغاتی است.

وی بیان داشت: می گویند معیار تعیین قیمت کالاها، نرخ ارز و سکه است و بدون هیچ دلیل موجهی قیمت کالاهای تولید داخل را هم افزایش داده اند که به هیچ عنوان قابل قبول نیست و باید با اخلالگران بازار از سوی دولت و دستگاه قضایی قاطعانه برخورد شود تا اینگونه شاهد افزایش قیمت ها، گرانی و تورم نباشیم.

این نماینده اسبق مجلس افزود: دولت باید عزم جدی برای برخورد با اخلالگران داشته و آرامش را به بازار بازگرداند و بخش مهمی از مشکلات مربوط به تبلیغات روانی است و باید جلوی سودجویان را گرفت.

مسوولان برای حل مشکلات مردم عزم جدی دارند

اکرمی در پاسخ به این پرسش خبرنگار موج مبنی بر  اینکه آیا دولت عزمی برای رفع مشکلات مردم دارد، گفت: به طور قطع مسوولان در تلاش هستند. به طور دائم میان قوای سه گانه جلسات مختلفی برگزار می شود و این موارد نشان می دهد که باید مسوولان به ویژه در دولت عزم جدی برای مهار مشکلات دارند.

وی افزود: ما همچون گذشته می توانیم تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم، به شرط آنکه دست از اختلاف سلیقه های داخلی برداشته و با همدلی و اتحاد و توجه به فرامین ولایت، برای حل مشکلات کشور به میدان بیاییم.

عضو جامعه روحانیت مبارز در پایان با اشاره به تغییر تیم اقتصادی دولت گفت: مسوولان ارشد دولت اعلام کرده اند که به دنبال ترمیم کابینه بوده و این اقدام را آغاز کرده اند. اما روند تغییرات کند است و انتظار داریم دولت جدیت و سرعت بیشتری در این حوزه داشته باشد.