عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است که دولت با سیاست های دستوری نمی تواند مشکلات اقتصادی کشور را برطرف کرده و باید ساز و کار علمی در پیش گیرد.

رحیم زارع در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی موج با اشاره به تغییر رییس بانک مرکزی، گفت: این اقدام باید حداقل شش ماه قبل و پیش از زمانی که ما با چنین شرایط اقتصادی روبه رو شویم، انجام می شد.

وی افزود: متاسفانه سیاست هایی که در بانک مرکزی اجرا شد، منجر به التهاب در بازار به ویژه بازار سکه و ارز گردید و شاهد رشد افسارگسیخته قیمت ها و تورم عجیبی در کشور شدیم.

نماینده مردم آباده در خانه ملت تصریح کرد: یک نگاه اشتباهی که در دولت وجود دارد، این است که می خواهند با سیاست های دستوری مشکلات اقتصادی را بر طرف کنند و این در حالی است که مشکلات در این حوزه نیازمند تدبیر ویژه و علمی است.

نوسانات بازار سکه و ارز

بازی آزمون و خطا باید پایان یابد

زارع ادامه داد: برخی اوقات شاهد رفتارهایی هستیم که نشان می دهد مسوولان ما به دنبال آزمون و خطا هستند و هنوز سیاست های اصلی را پیدا نکرده اند و به همین دلیل به طور مداوم به دنبال آزمون و خطا می روند و این در حالی است که باید به این بازی پایان دهیم.

وی اظهار داشت: حوزه اقتصاد یک حوزه علمی است و باید از ساز و کارهای علمی برای رفع مشکلات در این بخش استفاده کنیم و نمی توانیم با دستور، قیمت ها را کاهش داده و با دستور از تولیدکننده حمایت کنیم.

سخنگوی کمیسیون حمایت از تولید ملی در پایان تاکید کرد: یکی از شیوه های مناسب برای برون رفت از شرایط اقتصادی فعلی کشور و کمک به معیشت مردم، حمایت از تولید ملی و تولیدکننده داخلی است و دولت باید  سیاست های صحیح در این زمینه را با استفاده از ظرفیت های موجود اجرا کرده و اگر نیاز به قوانین جدید باشد، مجلس آمادگی همکاری های لازم با قوه مجریه را دارد.