رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد گفت: آمریکا پس از جنگ جهانی دوم عادت کرده با متوسل شدن به نیروی نظامی خود اموال و سرمایه های ملت ها را غارت کند.

به گزارش خبرگزاری موج، علی اکبر ولایتی مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز سه شنبه 26 تیر ماه در همایش بانوی مومن انقلابی، اظهارداشت: در اسلام تبعیضی بین زن و مرد نیست ملاک تقواست، امروز توقع از صنف دانشجو بیش از این است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری همواره از دانشگاه ها برای تربیت دانشجویان برتر توقعاتی داشتند، به ویژه دانشگاه‌هایی مانند دانشگاه آزاد که امکانات بیشتری برای انتخاب و جذب نخبگان در کشور دارد.

ایران در دنیا در خصوص جمعیت دانشجویان در رتبه چهارم قرار دارد

ولایتی بابیان اینکه برای اصلاح جامعه نیاز است کسانی که اهل علمند، پرچم دار شوند و در حل مشکلات جامعه مشارکت کنند، گفت: امروز ایران در دنیا در خصوص جمعیت دانشجویان در رتبه چهارم قرار دارد.

 آمریکا عصاره فضائل علمی دیگر کشورها را جذب می کنند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: در بسیاری از کشورها از جمله آمریکا توجه به تحصیلات عالی کمتر دیده می‌شود و کشوری مانند آمریکا عصاره فضائل علمی دیگر کشورها را جذب می کنند.

علی اکبر ولایتی

ولایتی در ادامه خاطرنشان کرد: آمریکا پس از جنگ جهانی دوم عادت کرده با متوسل شدن به نیروی نظامی خود اموال و سرمایه های ملت ها را غارت کند و این موضوع در بحث علمی نیز به نحو دیگری در جریان است.

عضومجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه رئیس جمهور کنونی آمریکا به صراحت اعلام کرد که هدفش از سفر به عربستان گرفتن دلارهای نفتی این کشور به واسطه فروش سلاح به عربستان بود، عنوان کرد: سیاست به معنای تدبیر است. اینکه بعضی ها تا صحبت از سیاست می شود، می گویند ما که اصلا اهل مسائل سیاسی نیستیم هنر نیست چراکه توجه به سیاست یعنی توجه به سرنوشت انسان.

وی در ادامه اضافه کرد: توقع ما از دانشجویان این است که علاوه بر توجه به تحصیل علم به رشد سواد سیاسی خود نیز اهتمام داشته باشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: اگر امام علی (ع) که الگوی ماست سیاست نداشت، نمی توانست با خلفا و پس از آنها با معاویه رفتار درست را داشته باشد.

ولایتی در پایان خاطرنشان کرد: سیاست مداری به غیر سیاست بازی است آنان که در سیاست دخالت می کنند تا منافع دنیایی خود را تامین کنند به فکر سیاست بازی هستند ولی کسانی که از سیاست برای کمک به پیشبرد امور کشور استفاده می کنند سیاست مداری می کنند.