وزیر کشور گفت: در استان سیستان و بلوچستان هیچ مسئله امنیتی در داخل وجود ندارد اما دو کشور در همسایگی مرزهای این استان است که به دلیل ضعف در توانایی کنترل مرزها و مدیریت با مشکلاتی مواجه است.

به گزارش خبرگزاری موج، وزیر کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی امروز یک شنبه 17 تیر ماه به استان سیستان و بلوچستان سفر کرد و در بدو ورود در فرودگاه زابل به بیان توضیحاتی درباره سفر به سیستان و بلوچستان پرداخت.

عبدالرضا رحمانی فضلی در بدو ورود به فرودگاه زابل و در جمع خبرنگاران بیان کرد: مدت‌ها قبل با پیگیری‌هایی که بعمل آمده بود با دستور رییس‌جمهور جلسه‌ای در وزارت کشور برگزار شد و تمام دستگاه‌های اجرایی اعم از دولتی و حکومتی قرار شد طرحی را در خصوص رفع مشکلات این منطقه از کشور  ارائه دهند تا برنامه‌ریزی در این رابطه انجام شود.

وی اظهار کرد: امروز هم جلسه شورای تامین و اقتصاد مقاومتی در زابل تشکیل خواهد شد و همه دستگاه‌ها طرح‌هایی که دارند مطرح می‌کنند، امیدواریم با پیگیری مسئولین محلی و استانی و ملی، طرح‌ها را در زمان‌بندی که انجام شده تصمیم‌گیری و عملیاتی کنیم. وی خاطرنشان کرد: در استان سیستان و بلوچستان هیچ مسئله امنیتی در داخل وجود ندارد اما دو کشور در همسایگی مرزهای این استان است که به دلیل ضعف در توانایی کنترل مرزها و مدیریت با مشکلاتی مواجه است؛ مشکلاتی که بالاترین هزینه را مردم این منطقه می‌پردازند و بالاترین قدرت دفاعی که امنیت پایدار است بر دوش مردم این استان است.

وزیر کشور به منظور بازدید و بررسی آخرین وضع خشکسالی در منطقه سیستان ، امروز به این منطقه سفر کرد.