رئیس کمیسیون برنامه ششم از رئیس مجلس خواست تا یکی از بندهای بودجه 97 مبنی بر واریز غیرقانونی از عوارض شهرداری‌ها به حساب هدفمندی یارانه‌ها لغو شود.

به گزارش خبرگزاری موج، حمید رضا حاجی‌ بابایی رئیس کمیسیون برنامه ششم توسعه در نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی درخواست حذف بند 110 قانون بودجه سال 97 شد.

متن این نام به شرح زیر است:

با سلام

حکمی در بند 110 تغییرات متفرقه مصوبات ابلاغی مجلس شورای اسلامی به دولت ابلاغ گردیده است که بر اساس آن معادل 32 هزار میلیارد ریال از عوارض فرآورد‌ه‌های نفتی سهم شهرداری‌ها به مصارف هدفمندی یارانه‌ها اختصاص یابد، آثار این حکم غیر مصوب و غیر قانونی باعث شده است که کلیه شهرداری‌های کشور با مشکلات جدی روبرو گردیده و شهرداری‌های کوچک حتی توان پرداخت حقوق کارمندان خود را ندارند، لذا با توجه به دلایل ذیل دستور فرمایید حکم مذکور کان لم یکن تلقی گردیده و برای اجرا و حذف آن از قانون بودجه سال 97 اقدام لازم مبذول گردد.

  1.  این بند حتی در صورت تصویب در مجلس بر اساس ماده 39 قانون برنامه ششم توسعه باید در جدول تبصره 14 قانون بودجه سال 97 درج می‌گردید در صورتی که در تبصره 14 چنین حکمی وجود ندارد.
  2. در صورت مطرح شدن در مجلس به دلیل مغایرت با ماده 6 و 39 برنامه ششم توسعه نیاز به دو سوم آرا را کسر نماید. در صورتی که چنین آثاری در مصوبات مجلس وجود ندارد.
  3. احکام بودجه باید بر اساس آیین نامه داخلی در صحن مجلس قرائت و به رأی نمایندگان گذاشته شود در صورتی که با بررسی‌های انجام شده در مذاکرات مجلس چنین رأیی که مطرح شود و موافق و مخالف صحبت کند و رأی گیری شود، وجود ندارد.