وزیر اطلاعات در جمع خبرنگاران گفت: آمریکا با بدعهدی از برجام خارج شد و الان برجام به مویی بند است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمود علوی وزیر اطلاعات در بازدید از مجتمع غنی سازی شهید علی محمدی فردو در جمع خبرنگاران گفت: قبلا هم در این مراکز حضور پیدا کردم و با زحمات و تلاش آنها آشنا بودم، امروز هم در بازدیدی دیگر این زحمات را از نزدیک دیدم، انگیزه دانشمندان بسیار بالاست و نگاه امیدوارانه به آینده دارم و این روحیه نشان می‌دهد اراده ایرانی هرگز تحت تأثیر نا امید آفرینان قرار نمی‌گیرد و با حرکت امیدوارانه خودشان آینده را رقم می‌زنند.

وزیر اطلاعات افزود: امروز در شرایطی هستیم که یکی از اعضای توافق هسته‌ ای یعنی آمریکا با بدعهدی از آن خارج شد و اعتبار اندکی را که داشت از بین برد. 

علوی گفت: فرزندان ایران اسلامی نشان دادند خروج یک عضو از برجام تأثیری بر عزم و اراده آنان ندارد و همانطور که مقام معظم رهبری تأکید کردند، باید ظرفیت غنی‌سازی در چارچوب برجام به 190 هزار سو برسد. همه نیروها با فرمان ایشان انرژی مضاعف گرفتند. امروز هم در مذاکراتی که با طرف های خارجی داریم به همه آن ها به صراحت اعلام شده است که برجام به یک مو بند است.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: کسانی که بدعهدی کردند خواهند دید این کار آن ها بیش از ایران، به زیان خود آن ها خواهد شد، ایران حتما باید با اراده خود حرکت کند و بیگانگان قدمی به سود ایران بر نمی دارند.

وی در پاسخ به سوالی درباره تهدید ها و تحریم های دشمن اظهار داشت: طبیعی است که دشمن همیشه در مقام تهدید بر می آید و اگر قرار باشد به خاطر تهدید حرکت را متوقف کنیم اصلا نباید حرکت کنیم.

علوی ادامه داد: ما نشان داده ایم که به راحتی از تهدید دشمن عبور می کنیم و ملت ما در فرازهای مختلف نشان داده است که این تهدید ها اراده آن را متزلزل نمی کند و با هدایت رهبری و مسئولان کار خود را پیش می برند.

گفتنی است؛ محمود علوی وزیر اطلاعات صبح امروز دوشنبه با حضور در مجتمع غنی سازی شهید علی محمدی فردو از بخش های مختلف این مجتمع بازدید کرد.

وزیر اطلاعات را در این بازدید بهروز کمالوندی معاون بین الملل و حقوقی سازمان انرژی اتمی، مهدی صادقی استاندار قم و جمعی مدیران سازمان انرژی اتمی همراهی کردند.