رییس مجلس گفت: امروز نگرانی های درباره مسائل اقتصادی و قیمت ها به وجود آمده که باید بین دولت و مجلس بحث جدی انجام می شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، رییس مجلس در حاشیه نمایشگاه حمایت از کالای ایرانی که به همت سازمان استاندارد در مجلس شورای اسلامی برگزار شده بود در جمع خبرنگاران گفت: ابتکار خوبی است که از ظرفیت فکری هنرمندان استفاده شود برای ورود به موضوع حمایت از کالای ایرانی که امسال روی آن تمرکز شده است. از این رو این نمایشگاه ها باید در مدارس و جاهای دیگر نیز برگزار شود و صدا و سیما و رادیو نیز منعکس کنند.

علی لاریجانی با بیان اینکه کشورهای می توانند روی تقویت تولید داخل کار کنند که ابتدا فرهنگ استفاده از آن را ایجاد کرده باشند افزود:  باید در مردم رغبت مصرف محصولات داخلی ایجاد شود.

او همچنین درباره جلسه غیرعلنی مجلس با معاون اول رییس جمهوری و وزرای اقتصادی گفت: در حال حاضر با توجه به شرایط کشور نگرانی های در مورد مسائل اقتصادی و قیمت ها به وجود آورده که ضرورت داشت بین دولت و مجلس بحث جدی انجام می شد، از این رو آقای جهانگیری و وزرای مربوطه حضور پیدا کردند. رییس کمیسیون های مجلس نیز نظراتی درباره نوع برخورد با مسائل اقتصادی داشتند که مطرح شد که باید اصلاحاتی در زمینه اقتصادی انجام شود.

لاریجانی با تاکید براینکه علاوه بر شیطنت های که آمریکایی ها دارد، مسائلی در داخل وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرند گفت: برای نمونه نقدینگی بالا در کشور امروز به صورت یک مشکل وجود دارد، که باید به سمت جاهای ثروت را سوق داده شود.

او درباره دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه غیرعلنی مجلس با دولت افزود: درباره نیازهای امروز دولت که مجلس باید درباره آن تصمیم گیری کند نیز پیشنهادهای مطرح شد امروز باید بین قوا همگرایی بیشتری وجود داشته باشد و تصمیم گیری با همکاری هم عمق بیشتری پیدا کند. خوشبختانه رهبر معظم انقلاب نیز سازوکاری مدیریتی در این باره طراحی کردند تا قول با هم باشند و باهم تصمیم بگیرند و ضوابطی نیز در این بخش دیده شده است.

نیره پیروز بخت رییس سازمان استاندارد و جمعی از نمایندگان مجلس علی لاریجانی را در این بازدید همراهی می کردند.