نماینده مجلس گفت: رئیس جمهور باید با توجه به شرایط اقتصادی فعلی کشور درخواست جلسه غیرعلنی به مجلس بدهد.

به گزارش خبرگزاری موج، نادر قاضی‌ پور نماینده مردم ارومیه در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، صبح امروز طی تذکری با استناد به ماده 24 آیین‌ نامه مجلس اظهار داشت: بر اساس این ماده، مذاکرات مجلس باید علنی بوده از صدا و سیما پخش شود.

وی افزود: در شرایط کنونی و اضطراری به منظور رعایت امنیت کشور و با تقاضای رئیس جمهور یا یکی از وزرا یا 10 نفر از نمایندگان جلسه غیر علنی رسمی تشکیل می شود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: مصوبات جلسه غیر علنی رسمی در صورتی معتبر است که شورای نگهبان حضور داشته باشد و به تصویب سه چهارم نمایندگان رسیده باشد و گزارش مصوبات جلسات غیر علنی رسمی به اطلاع عموم مردم برسد.

وی بر همین اساس اضافه کرد: رئیس جمهور باید با توجه به شرایط اقتصادی فعلی کشور در راستای حفظ ارزش پول ملی و توضیح وضعیت طلا و سکه و گران شدن مواد غذایی درخواست جلسه غیر علنی به مجلس بدهد.

«ضد نظام و آمریکایی‌ها در تلاشند به ساختار نظام که در واقع همان مستضعفان هستند آسیب جدی وارد کنند به همین جهت می‌خواهیم رئیس مجلس از پشت تریبون از رئیس جمهور بخواهد تا امروز جلسه غیر علنی در این زمینه داشته باشیم».

 بر اساس این گزارش علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر قاضی پور عنوان کرد که معاون پارلمانی رئیس جمهور در حال حاضر در صحن علنی حضور دارد و پیشنهاد شما را به ایشان منتقل می‌کنیم.