وزیر کشور گفت: همه کسانی که می‌خواستند وارد فعالیت سیاسی شوند و یا سمتی به عهده بگیرند بر این نکته تاکید داشتند که در حوزه اقتصاد باید به استقلال برسیم. ولی متاسفانه ما نتوانستیم در این حوزه همطراز انقلاب حرکت کنیم.

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، در همایش روز ملی اصناف گفت: ما در هیچ برهه تاریخی بعد از انقلاب نمی‌توانیم نقش اصناف و بازاریان را نادیده بگیریم، بعد از پیروزی انقلاب کشور مقطع بسیار سختی را پشت سر گذاشت و آن زمانی بود که بازار دچار آشفتگی شد و تامین و توزیع کالا تبدیل به اصلی‌ترین مشکل کشور شده بود ولی در این بین هیچ وقت مردم احساس نکردند که بازاریان و اصناف قصد منفعت‌طلبی و ثروت‌اندوزی را دارند.

وی ادامه داد: در سال‌های ابتدای انقلاب بازار نقش مهمی داشت و ما نمی‌توانیم هیچ وقت چهره امام را بدون حمایت معتمدان و بازاریان تصور کنیم. هیچ راهپیمایی بدون حضور اصناف اصلا معنا نداشت.

وزیر کشور با اشاره به اقتصاد مقاومتی و اعمال تحریم‌ ها از سوی دشمنان کشور و انقلاب گفت: بدنه دولت و فعالان اقتصادی در اجرای سیاست‌ های اقتصاد مقاومتی کوتاهی کردند. البته این کوتاهی از همان روزی که ما انقلاب کردیم شروع شد ما باید از همان زمان به مقاوم کردن پایه‌ های اقتصاد خود اقدام می‌کردیم.

وی ادامه داد:‌ همه کسانی که می‌خواستند وارد فعالیت سیاسی شوند و یا سمتی به عهده بگیرند بر این نکته تاکید داشتند که در حوزه اقتصاد باید به استقلال برسیم. ولی متاسفانه ما نتوانستیم در این حوزه همطراز انقلاب حرکت کنیم.

وزیر کشور تصریح کرد: این استقلال به این معنا بود که در هر مقطعی که خواستند شیر نفت را در اختیار بگیرند و یا بازار نفت ما را کنترل کنند کشور ما در حوزه‌ های اقتصادی دچار تنش و تلاطم نشود. این معنای اقتصاد مقاومتی است که بر پایه تولید ملی و خود کفایی بنا شده است.