دریادار خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش از الحاق ناوشکن دنا به ناوگان جنوب در پاییز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نداجا، از نامگذاری جدیدترین ناوشکن ساخته شده برای نیروی دریایی ارتش به نام دنا خبر داد و عنوان کرد: این ناوشکن که توسط سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع ساخته شده،  در فصل پاییز به ناوگان دریایی ارتش در آب‌های جنوب کشور ملحق خواهد شد.

وی جزئیات بیشتری از مشخصات و ویژگی‌های این ناوشکن اعلام نکرد ولی گفت که «دنا» جدیدترین شناور ساخته شده از کلاس موج است.

به گفته دریادار خانزادی، کار ساخت ناوشکن «سهند» نیز با انجام تست‌ های دریایی رو به پایان بوده و تا پایان آذرماه سال جاری به همراه ناو «دنا» عملیاتی خواهد شد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: زیردریایی «فاتح» نیز که اولین زیر دریایی کلاس متوسط ساخت جمهوری اسلامی ایران است بزودی رونمایی خواهد شد.

دریادار خانزادی به روند تعمیرات ناوشکن دماوند نیز اشاره کرد و افزود: کار تعمیرات ناوشکن دماوند هم همانطور که قول داده‌ایم، تا پایان سال تمام خواهد و این شناور کمتر از دو سال دیگر به توانایی‌ های قبل خود و حتی بیشتر دست می‌یابد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش همچنین خاطر نشان کرد: تمامی این اقدامات علی‌ رغم تحریم‌ های همه جانبه و در لبیک به فرمان رهبری مبنی بر شتاب مضاعف در تقویت توانمندی‌ های دفاعی، به دست متخصصان داخلی صورت گرفته است.