یک فعال سیاسی در سخنرانی خطبه قبل از نماز جمعه تاکید کرد: مردم مظلوم یمن پیرو راه اما حسین (ع) باشند تا پیروز جنگ شوند.

به گزارش خبر گزاری موج، مهدی چمران در سخنرانی پیش از خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران با گرامی داشت یاد شهید مصطفی چمران و با روایت ماجرای سوسنگرد و نحوه مبارزه این شهید گرانقدر در این جنگ گفت: ما در انقلابمان راه حسین(ع) را دنبال کردیم و پیروز شدیم. جهان اسلامی، حماس و شیعیان لبنان این راه را دنبال کردند و پیروز شدند. مردم مظلوم یمن هم این راه را می روند و ان‌شاءالله که پیروز می شوند.

وی با اشاره زحمات شهید مصطفی چمران بیان کرد: ایشان توانست در شرایط سخت آن روز اهواز، که نان به سختی پیدا می شد و ما از تهران نان می‌فرستادیم، چنان استوار عمل کند. در چنین شرایطی این دانشمند بزرگ توانست زیر دریایی بسازد، آن را آزمایش کند و در آب بیندازد. 

وی افزود: وقتی از آمریکا بعد از ۱۴ سال به لبنان فالانژهای آن روز رفت، گفت‌ ای شیعیان حسین(ع) من برای شما بشارتی عظیم به ارمغان آوردم که جبر تاریخ را در برابر اراده آهنین ما ایجاد می کند و طوفان ظلمت را محو می کند و طاغوت را سرنگون می کند و فرشتگان بهشت سرود بهشت سر می‌دهند؛ این بشارت وصل به معشوق و شهادت است. دوستانم من پیشاپیش شما پرچم شهادت را به دوش می کشم و هرکس که به راه حسین(ع) است من را همراهی کند. من تصمیم گرفتم که مقابل اسرائیل بایستم من آمده ام تا به اسرائیل بفهمانم که برای همیشه در تاریخ رو سیاهش خواهم کرد، من می‌جنگم و آنقدر خواهم جنگید تا به افتخار شهادت نائل آیم. مطمئنم که پیروزی و نجات شما نیز در پیروی راه حسین(ع) است و بس.