فرمانده کل سپاه گفت: پیروزی یمن نزدیک است و در روزهای اخیر شاهد شکست ائتلاف بزرگ امریکایی ها و اروپایی ها با کشورهای مرتجع منطقه در بندر الحدیده هستیم.

به گزارش خبرگزاری موج، سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران طی سخنانی در همایش بسیج اساتید که با عنوان «استاد در تراز انقلاب» در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: ما باید ببینیم استاد تراز انقلاب اسلامی در کجا پرورش می‌یابد؟ صرفا در محیط علمی یا در محیط‌ مبارزه و جهاد و با استفاده از علم که پاسخ را باید در مولفه دوم جستجو کرد.

وی اضافه کرد: البته استاد تراز انقلاب اسلامی باید در محیط های غیر علمی هم فعالیت داشته باشد و بدانیم که عرصه جهاد امروز برای اساتید در داخل کشور و ساختن کشور است.

جعفری با بیان اینکه به شدت نیازمند مجاهدت و تلاش علمی در عرصه های اجتماعی هستیم، گفت: اساتید بسیجی و انقلابی باید در عرصه حل معضلات اجتماعی پیشتاز باشند.

فرمانده سپاه، تطبیق علوم انسانی مورد نیاز کشور با علوم اسلامی را ازجمله اولویت‌ ها دانست و افزود: این یک عرصه جهادی است که باید در آن کار شود.

جعفری با اشاره به گذشت 4 دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: 40 سال ایستادگی و مقاومت انقلاب اسلامی با وجود این همه دشمن و کینه و توطئه دشمن چیز کمی نیست و به یک معجزه شبیه است.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری، انقلاب را دارای ۵ مرحله می‌دانند و ما اکنون در مرحله سوم آن هستیم.

فرمانده سپاه گفت: مرحله اول، پیروزی انقلاب و مرحله دوم تثبیت نظام بود که 40 سال طول کشید و

مرحله سوم، اسلامی شدن دستگاه‌های نظام و جامعه است که سال‌های زیادی زمان لازم دارد.

جعفری با تاکید بر اینکه نمی‌توان انقلاب اسلامی را از جمهوری اسلامی جدا کرد، افزود: در این 40 سال، انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی داشته است که از جمله ها بیداری اسلامی و اثرات انقلاب اسلامی در منطقه و جهان است.

وی ادامه داد: تاکنون پیروزی‌های پی در پی نصیب جبهه انقلاب اسلامی شده است مثل پیروزی ملت‌های لبنان و عراق و سوریه که در پی تبعیتشان از انقلاب اسلامی صورت گرفت.

فرمانده سپاه گفت: پیروزی یمن نزدیک است و در روزهای اخیر شاهد شکست ائتلاف بزرگ امریکایی ها و اروپایی ها با کشورهای مرتجع منطقه در [بندر] الحدیده هستیم.

جعفری اظهار داشت: شکستهای پی ذر پی استکبار که در مقابل انقلاب اسلامی صف کشیده اند از دیگر دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است اما در داخل، درصد کمی از اهداف انقلاب اسلامی محقق شده و باید تلاش زیادی در این حوزه صورت بگیرد.

وی اضافه کرد: عدالت اجتماعی و رشد مادی و معنوی جامعه با الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، رشد اخلاق در جامعه، حل مشکلات اقتصادی معیشتی مردم که با دشمنی دشمنان و سوءمدیریت در داخل به معضل تبدیل شده از جمله مواردی است که باید برای رسیدن به آنها کار کنیم.

فرمانده سپاه تاکید کرد: حرکتمان در مرحله سوم و رسیدن به اهداف انقلاب مثبت نیست و کُند است.

جعفری در ادامه گفت: اشتباهی که برخی دارند این است که سپاه را یک نیروی صرفا نظامی می‌دانند درحالیکه سپاه فقط نظامی نیست و از ابتدا هم نظامی نبود بلکه سپاه در همه عرصه های اجتماعی فعال است.

وی تصریح کرد: مشکل ما در کشور و در کُندی حرکت در مراحل سوم انقلاب و پیشبرد اهداف، سبک مدیریت اجرایی و مبانی فکری و یا دیدگاه‌های فکری در عرصه‌های مختلف است.

فرمانده سپاه اظهار داشت: جنگ ما برای دفاع از انقلاب و یک جنگ عقیدتی بود که رزمندگان داوطلبانه در آن شرکت می‌کردند درحالیکه در دنیا اینگونه نیست و سربازان به زور در جنگ شرکت می‌کنند.

جعفری با اشاره به سال‌های ابتدایی انقلاب و دفاع مقدس گفت: تفکر مادی و کلاسیک که بنی صدر نماد آن بود در ۱۷ دی ماه ۵۹ به شکست رسید و بعد از چند ماه هم دیدیم که از کشور فرار کرد.

وی در ادامه سخنان خود، شهید علی صیاد شیرازی را به عنوان یک استاد تراز انقلاب اسلامی در عرصه نظامی معرفی کرد و افزود: این شهید بزرگوار اگرچه در ارتش آموزش دیده بود ولی دیدگاه کلاسیک نداشت و دیدگاهش حضور داوطلبانه در جنگ بود. برای همین در کنار فرمانده کل سپاه قرار گرفت و این اتحاد موجب پیروزی‌های بزرگی شد.

فرمانده سپاه تاکید کرد: دیدگاه کلاسیک، اگرچه علمی است اما به درد کشور مردمی ما نمی‌خورد.

جعفری گفت: ما در اداره کشور هم دچار چنین مشکلی هستیم. مدیریت در صحنه‌های مختلف باید بومی و منطبق بر شرایط انقلاب اسلامی باشد.

وی خاطرنشان کرد: جهاد علمی در عرصه‌های علوم انسانی یک نیاز جدی است.

فرمانده سپاه در بخش دیگری از سخنان خود در جمع اساتید بسیجی در دانشگاه تهران اظهار داشت: ارتش امریکا با همه توان در برابر مقاومت مردمی عراق کاری از پیش نبرد و ارتش اسرائیل نیز ظرف ۳۳ روز در برابر یک گروه نظامی آموزش دیده انقلاب اسلامی شکست خورد.

جعفری افزود: اینکه دوست و دشمن جمهوری اسلامی را در عرصه دفاع و امنیت موفق می‌دانند، بدلیل حاکمیت تفکر جهادی ناب محمدی و اتکا به مردم در این حوزه است.

پلیس مجرمان تکراری را به حال خود رها نمی‌کند

رحیمی با اشاره به این مطلب که دوازدهمین مرحله اجرای طرح رعد با همکاری دستگاه قضایی به اجرا درآمد، تصریح کرد: در کنار برخورد با سارقین و مالخرها با عوامل اقلام ضد فرهنگی و توزیع کنندگان آن نیز برخورد شد و در این راستا بالغ بر ۱۳ هزار قلم وسایل مستهجن از جمله سی دی های غیرمجاز و مستهجن کشف و ضبط شد.

وی اظهار کرد: فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با تمام مجرمان و متخلفان در پایتخت که نظم و امنیت عمومی را بر هم می‌زنند و رفتارهای نابهنجار و قانون شکن دارند، با قاطعیت برخورد و شهر را برای آن‌ها ناامن می‌کند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تاکید کرد: مردم از حضور معتادان متجاهر ناراحت و شاکی هستند و با وجود اینکه این معتادان پس از دستگیری دوباره به پاتوق خود برمی‌گردند، پلیس به هیچ عنوان از جمع آوری دوباره معتادان متجاهر خسته نخواهد شد و معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر و سارقان بهم وصل هستند و پلیس با قاطعیت مناطق آلوده از حضور این افراد را پاکسازی خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: روزانه صدها موتور سیکلت سوار متخلف متوقف و موتور سیکلت آن‌ها ضبط می‌شود و با هزاران نفر از افرادی که ممکن است حادثه ای را ایجاد کنند، برخورد می‌کنیم و انضباط اجتماعی مثل ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ اضافه کرد: نرفتن پیامک جرایم رانندگی برای برخی از شهروندان مربوط به مشکلی میان پلیس و شهرداری است که در صدد رفع آن هستیم و رفع این مشکل پیامکی هزینه سنگینی را به دنبال دارد.

رحیمی در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص بازگشت دوباره مجرمان به جامعه با قرار دادن وثیقه های نقدی تاکید کرد: بسیاری از مجرمانی که به زندان می‌روند متنبه شده و تعدادی از آن‌ها نیز عبرت نمی‌گیرند و مجددا به چرخه جرم باز‌ می‌گردند و پلیس هم با این مجرمان مجدداً برخورد می‌کند و برای پلیس فرقی ندارد که مجرم برای چندمین بار دستگیر می‌شود و با همه مجرمان برخورد لازم را لحاظ می‌کند و آن‌ها را رها نخواهد کرد.

حکمی برای تخلیه ویلای لواسان نیامده است

سردار رحیمی در خصوص حکم تخلیه ویلای لواسان از سوی سرلشگر فیروزآبادی نیز گفت: تا این لحظه هیچگونه حکمی مبنی بر تخلیه ویلای لواسان از سوی مقام محترم قضایی برای پلیس ارسال نشده است.