کانون دانشگاهیان ایران اسلامی در واکنش به درخواست برخی از اصلاح طلبان مبنی بر مذاکره با آمریکا بیانیه ای را منتشر کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، کانون دانشگاهیان ایران اسلامی طی بیانیه‌ای درباره نامه تعدادی از اصلاح‌‌ طلبان و درخواست مذاکره مستقیم با امریکا اعلام کرد: سزاواربود این 100 نفراصلاح طلب افراطی داخلی و فراری خارجی و دیگر سیاسون مخالف نظام اسلامی، که اغلب امضایشان پای حمایت از آقای روحانی در دوره تبلیغات ریاست جمهوری است به جای سوء استفاده از آزادی و تقلا برای مشوش کردن اذهان عمومی نامه ای خطاب به مردم می نوشتند و اعتذار و طلب بخشش می کردند بخاطر وعده‌های دروغین و راه اندازی فضای رعب وجنگ روانی علیه رقیب که برای فریب افکار عمومی صورت گرفت و از رئیس جمهور مورد حمایت نیز چنین امر معقولی را درخواست می کردند؛ نه اینکه طلبکارانه وارد عرصه شوند و بادادن آدرس غلط باب خیانت جدیدی را باز کنند!

متن این نامه به شرح زیر است:

« در ایامی که طشت رسوایی اعتماد به آمریکا و مذاکره با کدخدا از بام خوش خیالی‌ ها بر زمین واقعیت‌ ها افتاده، و ترامپ ماسک لبخند‌ و تزویر را از چهره کریه آمریکا کنار زده و مشت فولادین را از دستکش مخملین بیرون آورده است عده ای بریده از تاریخ و هویت ایرانی عَلَم مذاکره بی قید و شرط با دولت مستکبر و رئیس جمهور جنایتکار آن را برافراشته اند!!! درحالیکه ازشروط 12 گانه وزیر امور خارجه آمریکا و خط و نشان کشیدن ها و شرط‌ های هسته‌ای، موشکی و منطقه‌ ای ترامپ که پیشاپیش مطرح کرده مطلع هستند و می دانند پذیرش حتی بعضی از آنها هم دریک بده بستان سیاسی به معنای استحاله نظام اسلامی، صرف نظر کردن مردم از جمهوریت و اسلامیت سیستم حکومتی و زیر پا گذاردن اصول قانون اساسی و اندیشه ناب امام خمینی(ره) است!

فهم منطق رفتاری این افراد دشوار و یا بس تعجب آور است زیرا اگر دغدغه مطرح شده در این نامه یعنی نگرانی از وضعیت کشور را حمل بر صحت نماییم با کمال تاسف و شرمندگی باید در شرایط سلامت دستگاه عقلانی این جماعت شک کرد. مذاکره با چه کسی، با چه آورده و چه هزینه ای؟؟

ذوق و شوق شتابزده و کودکانه‌ ای که از دیدار رهبر کره شمالی با ترامپ در این نامه موج می زند آنچنان ساده لوحانه و حماقت آمیز است که با همه سوابق ناصواب این جماعت ناهمگون،  درحالت خوش بینانه اعلام جعل و یا هر عنوان دیگر در تکذیب این درخواست خفت بار و ضد مصالح و امنیت ملی مورد توقع است.

به جای سوء استفاده از آزادی و تقلا برای مشوش نمودن اذهان عمومی سزاوار بود این 100 نفراصلاح طلب افراطی داخلی و فراری خارجی و دیگر سیاسون مخالف نظام اسلامی،که اغلب امضایشان پای حمایت از آقای روحانی در دوره تبلیغات ریاست جمهوری است و دولت ایشان ایام طولانی از وقت کشور را صرف مذاکره و تغزل با کدخدا وهم پیمانانش نمود و شد آنچه شد، هم غربیها دهن کجی کردند و به تعهداتشان پشیزی ارزش قائل نشدند و هم با این رویکرد اوضاع اقتصادی روزبه روزبدتر شد؛ نامه ای خطاب به مردم می نوشتند و اعتذار و طلب بخشش می کردند بخاطر وعده‌های دروغین و راه اندازی فضای رعب وجنگ روانی علیه رقیب که برای فریب افکارعمومی صورت گرفت و از رئیس جمهور مورد حمایت نیز چنین امرمعقولی را درخواست می کردند؛ نه اینکه طلبکارانه وارد عرصه شوند و بادادن آدرس غلط باب خیانت جدیدی را باز کنند!

تاریخ این مرز و بوم پر است از خطاها و خیانتهای نا بخشودنی شبه روشنفکران واداده و بیماری که عزت و آبروی کشور را به ثمن‌ بخس به پای بیگانگان ریخته‌ اند و با ذلت و خواری به درگاهشان دریوزگی کرده اند و همواره دست از پا درازتر و با دستاورد تقریبا هیچ برای ملت برگشته‌ اند.

این نامه و نویسندگان آن نیز به همان اسلاف ناصالح خواهند پیوست و تاریخ کشورمان شرح غمناک ذلیلان امروز را به آیندگان روایت خواهد کرد.

ملت ایران امروز سرافراز و سربلند، با انسجام و اقتدار جریان فرامرزی مقاومت بر ضد استکبار جهانی را حمایت و راهبری می کند و وعده الهی پیروزی حق برباطل را باور دارد و به این جمله امام عظیم الشأن ایمان دارد که به زودی پوز آمریکا و اذنابش را به خاک خواهد مالید.

ألا إنّ وَعدَاللهِ حقٌ‌و‌لکنّ أکثَرَهُم لایعلمون.»