رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی طی نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور تاکید کرد که دولت برقراری عدالت در حقوق‌ها و رفع تبعیض در دریافت‌های شاغلین و بازنشسته‌ها را محقق کند.

به گزارش خبرگزاری موج، حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان و رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی نامه‌ای خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور نوشت.

متن نامه به شرح زیر است:

قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران، به عنوان برنامه ای جامع در ابعاد مختلف توسعه کشور تدوین شده است ، از نکات بارز این برنامه اولویت بخشی به منابع انسانی و نقش آن در توسعه اقتصادی، اجتماعی وسیاسی و فرهنگی کشور است، که در این خصوص قوانین متعالی برای پاسخگویی به بسیاری از مطالبات کارکنان شاغل و بازنشستگان کشور و لشکری و مبارزه بافساد، تبعیض و بی عدالتی مصوب شده است.

از جمله موارد قابل ذکر ماده 29 و 30 برنامه مذکور است که تصریح می کند، دولت مکلف است بررسی‌ های لازم جهت برقراری عدالت در نظام پرداخت، رفع تبعیض و متناسب‌ سازی دریافت‌ ها و برخورداری از امکانات شاغلین، بازنشستگان و مستمری‌ بگیران کشوری و لشکری اقدام لازم‌ را انجام دهد.

مستحضرید که با عنایت به مواد قانونی یاد شده و با درنظر گرفتن فروردین سال 1396 به عنوان سال آغاز اجرای برنامه ششم توسعه کشور، در خصوص ماده 30 مبنی بر همسان سازی حقوق شاغلین و بانشستگان و مستمری بگیران لشکری و کشوری، با عنایت به این که اعتبار اجرایی آن در لایحه بودجه سال 1397 پیش بینی شده است، تاکنون اقدام خاصی صورت نگرفته است.

همچنین براساس اخبار واصله، نه تنها پاداش پایان خدمات فرهنگیان که در سال 1396 به افتخار بازنشستگی نایل آمده اند، با گذشت بیش از یک سال علیرغم پیش بینی اعتبار در بودجه 1397 پرداخت نشده است، بلکه وزارت آموزش و پرورش در اواخر اسفند ماه سال 1396، به بهانه اجرای رای دیوان عدالت اداری اقدام به قطع حق عائله مندی دختران مجرد فرهنگی نموده است.

باتوجه‌ به گروه‌ های چند میلیونی مخاطب این مواد قانون برنامه ششم و در نظر گرفتن اوضاع اقتصادی ومعیشتی جامعه و تورم موجود و به منظور، ارتقای رضایت و اعتماد عمومی و با هدف ایجاد شفافیت وامکان دسترسی برای نهاد های نظارتی و مردم به سامانه حقوق و مزایای مدیران، دستورفرمایید ، در اسرع وقت اقدام لازم در موارد یاد شده، را مبذول نمایند و نمایندگان مردم را درجریان برنامه های دولت برای تحقق این قوانین قرار دهند.