وزیر امور خارجه و وزیر ورزش و جوانان کشورمان از اجرای منتخب ارکسترهای ایران در روسیه تشکر کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، سفیر ایران در روسیه که از اعضای منتخب ارکسترهای ایران در محل سفارتخانه ایران در این کشور میزبانی می‌کرد، خطاب به اعضای ارکستر گفت: فیلم‌هایی از اجرای منتخب ارکستر ها در سن‌پترزبوگ برای جناب ظریف ارسال شد که ایشان پس از تماشای آنها، از من خواستند که پیام تشکرشان را به شما ابلاغ کنم.

وزیر ورزش و جوانان هم که در محل سفارت ایران در روسیه حضور داشت، حضور ارکسترها در روسیه و اجرای انها در این کشور را اقدامی ارزنده دانست و از اعضای ارکسترها تشکر کرد.

وی ضمن قدردانی از هنرمندان گفت: پیروزی به دست امده ایران مقابل مراکش حاصل حمایت هشتاد میلیونی ایرانی بوده است که در اولین دیدار تیم ملی حماسه بزرگی را رقم زدند. سه سال زحمت کشیدیم تا بتوانیم مقتدرانه به جام جهانی برسیم. مسیر بسیار دشواری را هم طی کردیم. البته خیلی ها فکر می کردند این اتفاق نیفتد. اما هیچ نیرویی عزم و اراده روبرویی با ملت را ندارد. ملتی که بخشی از آن شما هنرمندان هستید تا موفقیت بزرگی برای تیم ملی رقم بخورد.

سلطانی‌فر ادامه داد: پس از پیروزی تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل مراکش همه ایران شاد شد و خندید. به خودمان می‌بالیم که تمام ملت با دیدگاه و باور ایستادند و تلاش کردند. ما مصمم هستیم در دو بازی بعدی بتوانیم با این وحدت از کشورمان دفاع کرده و حضور آبرومندی در جام جهانی داشته باشیم. عزم و اراده تیم ملی تا همین جا هم خیلی خوب بود.

وزیر ورزش و جوانان درباره امکاناتی که در اختیار تیم ملی قرار گرفت تا در روسیه حاضر شود، گفت: در این راه، قطعات مختلف در قالب سرودهای مختلف ایجاد شده که عنصر روحیه‌بخشی بوده است. من از تمام هنرمندان تشکر می‌کنم. از تک تک آنها تشکر می‌کنم که کمک کردند تا اعضای تیم ملی فوتبال کشورمان روحیه بگیرند بسیار خوشحالم. چون که تمام این کارها باعث می‌شود بچه‌های فوتبالیست احساس کنند هنرمندان در کنار تیم ملی هستند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر حضور احتمالی تعدادی از اعضای تیم ملی فوتبال در کنسرت ارکستر سمفونیک در مسکو تصریح کرد: امشب تمرین بسیار مهمی داریم. من حتما این مطلب را به همه دوستان منعکس می کنم تا بتوانند در اجرای ارکستر حضور داشته باشند. اما خودتان می دانید تمرین تیم ملی فوتبال برای بازی های بعدی مهم تر است.

منتخب ارکسترهای ایران طی تفاهم‌نامه‌ای که با کنسرواتوار چایکوفسکی امضا شده، برای برگزاری سه کنسرت به روسیه سفر کرده است.

اولین اجرای منتخب ارکسترها پیش از بازی ایران و مراکش در سن‌پترزبورگ، در سالن فیلارمونیک آکادمیا این شهر روی صحنه رفت.

امشب نیز منتخب ارکسترهای سمفونیک و ملی ایران، دومین اجرای خود را در شهر مسکو روی صحنه می‌برد.