نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس گفت: آمار سرقت رو به افزایش است، هر چه به سرقت می‌رود پیدا نمی‌شود و هیچ سارقی تنبیه نمی‌شود، این موضوع امنیت را از جامعه گرفته است.

به گزارش خبرگزاری موج، محمد حسن‌نژاد در جلسه علنی امروز مجلس در تذکری به رییس‌جمهور و هیات دولت، گفت: دولت به صورت کلی اقتصاد و بازار را رها کرده،‌ در چند روز یک خودروی استپ وی تولید داخل از ۷۳ میلیون تومان به ۹۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده، در شش ماه دلار از ۳۷۰۰ هزار به ۶۵۰۰ تومان تغییر پیدا کرده، دولت وقتی می‌خواهد فقط دو درصد حقوق کارمندان را افزایش دهد بر سر آن دعواها می‌شود در حالیکه در شش ماهه اخیر قدرت خرید مردم ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: این یعنی سفره مردم را کوچک کردیم و آن را رها کردیم. خودروساز تقاضای ثبت‌نام خودرو می‌دهد اما خودروی دیگری تحویل می‌دهد، اینگونه وادادگی و رها کردن بازار در هیچ جایی سابقه‌دار نیست و با این همه فشار روا نیست که به مردم اعلام کنید تورم ما هشت درصد است و نمکی بر زخم مردم بپاشیم.

نماینده مردم مرند و جلفا تصریح کرد: به جای اینکه هیات دولت مصوبه بگذارند این مشکلات را حل کند، برای مردم مکان تعیین می‌کند که به آنجا بیایند و تظاهرات کنند، من معنی این کارهای دولت را نمی‌فهم.

حسن‌نژاد در تذکری به رییس‌جمهور و نمایندگان مجلس تاکید کرد: خیلی از مسئولان رده بالای ما دارای فرزندانی با تابعیت خارجی هستند. شخصی که دارای فرزند تابعیت خارجی است، نمی‌تواند در مذاکرات تعصب داشته باشد و از حق ملی ایران دفاع کند. از رییس‌جمهور می‌خواهم کسانی که فرزندان‌شان دارای تابعیت خارجی است در جاهای حساس به کار گرفته نشوند.

نماینده مردم مرند تاکید کرد: آمار سرقت فوق‌العاده رو به افزایش است، هر چه به سرقت می‌رود پیدا نمی‌شود و هیچ سارقی تنبیه نمی‌شود. این موضوع امنیت را از جامعه گرفته است.